У Винниках «вкрали» озеро

Понеділок, 23 квітня 2018, 17:41
За словами міського голови Винників, на територію біля озера чекає масштабна трансформація. Проте цього сезону воно буде закрите для відвідувачів.
У Винниках «вкрали» озеро

Міський голова Винник Володимир Квурт розповів Tvoemisto.tv, навіщо спустили озеро, що там відбувається зараз та який саме проект планують реалізувати на цій території в майбутньому.  

Як зазначив Володимир Квурт, озеро спустили, щоб забрати з нього намул, який сформувався там після останньої чистки. Він додав, що цього сезону озеро приймати відвідувачів не буде, адже його очищення потребуватиме часу й технологій.

«Можливо, нам вдасться почистити його за сезон. Наступний крок – застелити дно, провести інші технічні роботи», – повідомив він.

Першочергово тут планують укріпити береги та дамби. Дно встелять спеціальними матеріалами, які унеможливлять забруднення з ґрунтових вод. Також встановлять додаткові фільтри джерел та каналізують прилеглі вулиці, щоб нечистоти не потрапляли в озеро, як це частково відбувалося досі.

Водночас, як додав Володимир Квурт, це лише частина запланованих тут робіт. За його словами, на території поблизу озера треба вирішити елементарні побутові проблеми та облаштувати якісну інфраструктуру для відпочинку.

«Я звернувся до керівництва «Краківського ринку», у якого в оренді перебуває озеро, з проханням розглянути можливість розробити проект та залучити інвестиції», – зазначив він.  

Нагадаємо, до 2022 року озеро перебуває в оренді ТзОВ «Краківський ринок». Торік у листопаді це підприємство передало в суборенду 17,3 га території біля Винниківського озера фірмі, власником якої є Григорій Козловський: для обслуговування озера, створення відпочинкового комплексу «Академія Футболу» та розроблення детального плану території.

«Вони нам запропонували два варіанти, – додає Володимир Квурт. – По-перше, організувати сучасне місце відпочинку, яке передбачає збереження плеса озера, а також збільшення площі озера за рахунок добудови штучних водойм (басейнів відкритого типу). По-друге, збільшити площу пляжів, облаштувати їх відповідно до санітарних вимог, розбудувати інфраструктуру для якісного і безпечного відпочинку. Також запропонували збудувати школу, де б навчалися юні футболісти».

На початку березня ці проекти пройшли громадські слухання. Зараз триває процес експертизи, підготовки технічної документації та узгодження юридичних моментів.

«Були нюанси, що треба виокремити саме водне плесо. Це була б гарантія для мешканців, що з озером нічого не станеться. Після підготовки технічної документації та отримання містобудівних умов розпочнеться активна фаза реконструкції озера», – додав міський голова Винників.

Чи запрацює озеро наступного року, Володимир Квурт сказати не зміг. «Я маю інформацію, що за 4-5 років повинен бути запущений цілий об’єкт», – повідомив він.

Фото: Ольга Бартиш

comments powered by HyperComments