Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну

П'ятниця, 23 вересня 2022, 18:35
17 вересня в Україні відбулася історична соціальна подія глобального масштабу Всесвітній день прибирання World Cleanup Day.
Всесвітній день прибирання відбувся в Україні попри війну

Десятки тисяч учасників у 24 регіонах нашої країни під час традиційного прибирання очистили понад 1200 офіційних локацій. Приєдналися навіть ековідповідальні громадяни Херсонської, Донецької та Луганської областей. До прибирань долучилися також Маріупольський національний та Херсонський державний аграрно-економічний університети!

17 вересня понад 26 000 учасників, прибрали 1200 локацій, та зібрали 192 000 кг сміття частину відправили на переробку. Але прибирання ще тривають, також частина активностей та їх реєстрація буде проходити до 25 вересня включно, тож деталі та підсумки Всесвітнього дня прибирання 2022 в Україні організатори підбиватимуть 1 жовтня 2022 року.

«Україна - це не просто держава на карті світу. Україна - це наш рідний дім. Ми маємо разом об’єднатися, навести лад і поприбирати у ньому перед Перемогою над російськими окупантами. Доки наші хлопці із ЗСУ день за днем відвойовують кожен клаптик нашої землі, ми, українці, маємо тримати нашу країну у чистоті та порядку. Після повернення усіх наших територій, в Україну почнуть з’їжджатися гості звідусіль. Тож, на нас, як господарях Дому, покладена надважлива місія - прийняти їх в охайній та прибраній Україні. Давайте зустрінемо перемогу у чистоті і зробимо це РАЗОМ!» - зазначила лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine Юлія Мархель.
 
У 2022 році подія пройшла з дотриманням карантинних правил та норм воєнного стану. Усі локації Всесвітнього дня прибирання були рекомендовані органами місцевого самоврядування та попередньо перевірені співробітниками ДСНС на наявність мінно-вибухових предметів; поруч обов’язково було бомбосховище, куди учасники могли спуститися у разі повітряної тривоги. Під час сигналу тривоги волонтери у сховищах проводили цифрове прибирання разом з усіма учасниками.

Активно відбулася подія і на Львівщині. ГО Let’s do it Ukraine спільно з Управлінням молоді та спорту Львівської обласної державної адміністрації провели наради з волонтерами та активно готували протягом місяця локації для безпечного прибирання. Тож громади спільно з комунальниками та гостями міста прибрали від сміття близько 70 локацій. На даний момент на Львівщині до події доєдналося більше 2000 людей, а у Львові було біля 15 локацій. Головною локацією Львова став парк «Цитадель», де активісти зібрали понад 500 кілограмів сміття, частину з якого відсортували та віддали на переробку. Крім місцевих жителів до прибирання «Цитаделі» долучилися також студенти з університету Безпеки життєдіяльності, координаторка руху Let’s do it Ukraine у Харківській області, зіркові амбасадори, такі як: українській співак SHUMEI, засновник та ідеолог музичного холдингу MUZIKA Pasha Mentions, YAKTAK, Sowa та представники корпоративно-соціального бізнесу.

«Львівщина - це потужний регіон з надзвичайно активними людьми, які прагнуть бути більш екологічно свідомими та мати чисте довкілля. Це надзвичайно приємно, що у Львівській області так багато людей згуртувались та зробили велику кількість локацій, окрім цього, деякі з них сортували сміття. Центральна локація Львівської області теж приємно здивувала, адже туди доєднались і представники влади, і лідери думок, а ще - українські артисти та місцеві жителі», - прокоментувала - координаторка Всесвітнього дня прибирання у Львівській області Катерина Політицька.

Українці за кордоном також мали змогу долучитись до міжнародної події, подякувати приймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані. Зокрема, одна з найбільших локацій українців за кордоном  була організована у Барселоні, під час якої екосвідомі українці та іспанці протягом двох годин очистили 5 місцевих пляжів від сміття. Активно долучалась українська громада у країнах: Польща, Німеччина, Італія, Ірландія, Чехія  та інших.

Щороку до ініціативи World Cleanup Day долучаються світові лідери: президенти ряду країн, а також князь Монако Альберт ІІ, крон принцеса Швеції Вікторія, активістка Гретта Тунберг. В Україні до ініціатив Всеукраїнського молодіжного руху Let’s do it Ukraine приєднуються представники влади та зіркові амбасадори: Наталка Карпа, Онука, Alyona Alyona, Джамала, Jerry Heil, Світлана Тарабарова, Маша Краш, Марія Мельник, Микита Вакулюк, Марія Мельник, Ілля Ярема, а також ряд блогерів, спортсменів, акторів, ведучих.

У 2022 до ековідповідальних амбасадорів долучились: Олег Виговський, Олег Скрипка, Марія Данілова, KAZKA, TAYANA, Ivan Navi, Вадим Олійник, Анна Добриднєва, В‘ячеслав Соломка, Єва Кляцкіна, Анастасія Аверіна, Євгеній Янович, Дмитро Костильов, SHUMEI, YAKTAK.

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it Ukraine спільно з міжнародним рухом Let’s Do It World, Міжнародним молодіжним рухом School Recycling World за підтримки Всеукраїнського молодіжного центру, корпорації «Біосфера», в рамках співпраці з гуманітарним напрямом «Нової пошти».

Формати прибирань:
Для всіх, онлайн - Цифрове прибирання (видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів).
Колективні прибирання на території установ, організацій.
Традиційні прибирання (виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування).
Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» (сортування вторинної сировини та відправка на переробку).
Розбір завалів та інші формати.

Реєстрація результатів

Організаційне сприяння: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство розвитку туризму України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український державний центр позашкільної освіти, Обласні державні адміністрації, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські організації, об’єднання, соціально відповідальний бізнес та медіа.

comments powered by HyperComments