До Києва прибула Ненсі Пелосі - спікер Палати представників США (ФОТО)

Неділя, 1 травня 2022, 10:38
Спікерка Палати представників США зустрілася із Президентом України Володимиром Зеленським
До Києва прибула Ненсі Пелосі - спікер Палати представників США (ФОТО)

В Україну із візитом прибула спікер Палати представників США Ненсі Пелосі. Про це сьогодні вранці повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Відео зустрічі Зеленського з Пелосі у Києві опубліковано у соціальних мережах глави держави.

"Сполучені Штати є лідером потужної підтримки України в боротьбі з агресією РФ. Дякуємо, що допомагаєте захищати суверенітет і територіальну цілісність нашої держави!", - прокоментував Володимир Зеленський.

Пелосі під час зустрічі заявила, що США будуть підтримувати Україну, поки вона не завершить боротьбу у цій війні.

Про візит Ненсі Пелосі до України зазалегідь не повідомлялося.

Минулого тижня з візитом, деталі якого перебували в суворій секретності, пирбули глава Пентагону Ллойд Остін та держсекрретар США Ентоні Блінкен.

Цього тижня Палата представників США схвалила законопроект про лед-лінз, який дозволить більш ефективно надсилати зброю, боєприпаси та обладнання в Україну.

Офіційний сайт Президента України повідомляє, що Глава держави подякував пані спікеру за візит.

«Я вдячний вам за цей сигнал потужної підтримки з боку Сполучених Штатів Америки, народу, Конгресу – двопалатної та двопартійної підтримки. Цей сигнал високо ціную я як Президент, наша команда й народ України. Це свідчить про те, що США сьогодні є лідером потужної підтримки України в часи війни проти агресії Російської Федерації», – сказав він.

Президент висловив подяку Сполученим Штатам і особисто Ненсі Пелосі за зусилля щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.

«Дуже важливі сигнали, які сьогодні дають США і Президент Байден. Це й нещодавні потужні кроки щодо оборонної та фінансової підтримки для України, а також рішення щодо ленд-лізу – ми вдячні за це», – заявив Володимир Зеленський.

Він наголосив на важливості звернення Президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена до Конгресу щодо надання Україні фінансової допомоги в розмірі 33 млрд дол. США.

Зі свого боку спікер Палати представників передала Главі Української держави вітання від Конгресу та народу Сполучених Штатів. Ненсі Пелосі зазначила, що сьогодні Україна героїчно бореться за свободу, і США готові допомагати нашій країні, доки ця боротьба не завершиться. За її словами, Україна є кордоном свободи.

За вагомий особистий внесок у зміцнення українсько-американської міждержавної співпраці, підтримку суверенної, незалежної та демократичної України Президент Володимир Зеленський нагородив спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі орденом княгині Ольги.

comments powered by HyperComments