За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, «нас чекає дуже важкий період»

Вівторок, 23 березня 2021, 10:02
Степанов вважає, що винуватцем стрімкого зростання захворюваності на COVID-19 є «британський» штам коронавірусу, який розповсюдився в Україні
За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, «нас чекає дуже важкий період»

Ситуація із поширенням COVID-19 на території України погіршується, за останній тиждень захворіли майже на 26 тисяч громадян більше, ніж за попередній, померли на 300 осіб більше. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанова на брифінгу в Києві.

«Ситуація з поширенням COVID-19 на території України погіршується. Нас чекає ще дуже важкий період. Сьогодні у нас встановлений антирекорд щодо кількості померлих: вперше в країні цифра перетнула (позначку в) 300 громадян, які пішли з життя через COVID за одну добу», – заявив Максим Степанов.

За словами Міністра, за минулий тиждень «значно зросла кількість нових випадків хвороби. Якщо позаминулого тижня зафіксували 60 748 випадків, а минулого тижня – 86 708, захворіли майже на 26 тисяч громадян більше». Так само, в Україні збільшується чисельність госпіталізованих пацієнтів із COVID-19 – станом на ранок понеділка в лікарнях було 36600 таких пацієнтів.

Зросла і кількість летальних випадків: за минулий тиждень було зафіксовано 1 665 летальних випадків, що більш як на 300 летальних випадків перевищує показник позаминулого тижня. 

Одночасно зростає кількість діагностичних тестів на коронавірус – із 395 тисяч позаминулого тижня до понад 531 тисячі тестів минулого (йдеться про ПЛР-тести та швидкі тести на антиген).

Середня заповненість ліжок із киснем складає 55% загалом по країні, але в деяких регіонах ситуація турбує: у Києві понад 70% ліжок із киснем заповнені, також напружена ситуація у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Вінницькій і Миколаївській областях. Львівська область також увійшла в «червону зону».

Погіршення ситуації голова МОЗ пов'язав із «британським» штамом коронавірусу, який є більш заразним і небезпечним. Він і провокує третю хвилю пандемії в Україні, сказав Степанов.

comments powered by HyperComments