Проти керівництва Офісу Президента відкрили провадження за «приховування Татарова»

П'ятниця, 5 березня 2021, 11:32
Провадження відкрито за ініціативою нардепа від «Голосу» Ярослава Юрчишина – про це він сам повідомив у «Фейсбуці»
Проти керівництва Офісу Президента відкрили провадження за «приховування Татарова»

Проти керівництва Офісу Президента України відкрито кримінальне провадження через те, що Офіс приховує інформацію про перебування на посаді скандального заступника керівника Олега Татарова. Провадження відкрито Офісом Генерального прокурора України за ініціативою народного депутата від фракції «Голос» Ярослава Юрчищина. Про це сам нардеп написав на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук».

«П'ятнична ранкова переможенька.

Змусив Офіс генерального прокурора відкрити кримінальне провадження на керівництво Офісу президента за приховування інформації про Татарова», – повідомив Юрчишин.

Нардеп повідомляє, що за результатами оскарження попередніх відмов у відкритті провадження, Офіс Генерального прокурора вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про вчинення кримінального правопорушення та надав йому витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. «Тепер на керівництво Офіс Президента України  відкрито кримінальну справу за фактом перешкоджання моїй депутатській діяльності», – резюмує депутат.

«Нагадаю, ще у лютому (12 лютого – ред.) цього року я подав заяву про злочин до Офісу Генерального прокурора щодо перешкоджання власній депутатській діяльності керівництвом Офісу Президента. Вони двічі відмовляли у наданні інформації щодо заступника керівника ОП Олега Татарова, що є прямим перешкоджанням діяльності народного обранця, як представника інтересів громадян України, та є кримінально караним діянням відповідно до ст. 351 Кримінального кодексу України.

Запитувана інформація стосувалася перебування на посаді заступника керівника ОП Олега Татарова та його службових повноважень. Курування останнім усієї правоохоронної системи України має наслідком втручання у роботу органів досудового розслідування та маніпулювання незалежною системою слідства та процесуального керівництва з метою вирішення особистих інтересів. Не може людина, яка перебуває під слідством координувати роботу слідчих. Ну, принаймні, не мала б. Але якщо ти друг Єрмака, то можна?», – розповів Юрчишин про те, як добивався відкриття відповідного провадження.

«Закликаю офіси як прокурора так і президента не займатися маніпуляціями та ручним управлінням правоохоронною та судовою системою, а забезпечити реальну реформу сектору верховенства права в Україні. Заступник керівника ОП Олег Татаров повинен бути відсторонений від посади на час проведення досудового розслідування у справі щодо ймовірного вчинення ним кримінального правопорушення. Бо Сергія Стерненка закривають за ніби то 300 грн., а Татаров і далі тисне на слідство, перебуваючи і на волі, і на посаді», – резюмував Ярослав Юрчишин.

Нагадаємо, що заступник очільника Офісу Президента України Андрія Єрмака Олег Татаров за часів президентства Януковича, в тому числі і у часи «Євромайдану» працював на посаді начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України. У 2014 році після втечі екс-президента України Віктора Януковича був звільнений із посади, однак у судовому порядку це звільнення було визнано незаконним. Із 2014 року Олег Татаров займався адвокатською діяльністю, а 5 серпня 2020 року був призначений на посаду заступника керівника Офісу Президента, що одразу викликало неоднозначну реакцію у суспільстві.

1 грудня 2020 року з’явилася інформація про те, що Олег Татаров фігурує у справі, яку розслідує НАБУ і яка пов’язана із можливою причетністю Татарова до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. У кінці грудня минулого року рішенням Офісу Генпрокурора справа, в якій фігурує Татаров, була передана від НАБУ до СБУ. Після цього в НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора здійснює безпрецедентне в історії України втручання в розслідування бюро тим, що забрав у детективів справу Татарова.

Сам Татаров написав заяву про відсторонення із посади заступника керівника ОПУ, проте потім сам же заявив, що продовжує працювати.
 

comments powered by HyperComments