У США запевнили – ніколи не визнають Крим російським

П'ятниця, 26 лютого 2021, 10:40
Американці також обіцяють зберегти санкції проти Російської Федерації, доки її влада не змінить курс
У США запевнили – ніколи не визнають Крим російським

У 7-му річницю окупації українського Криму в США заявили, що ніколи не визнають приналежність Криму до Росії і збережуть санкції до тих під, доки Російська Федерація не змінить курс. Про це йдеться у заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена в День спротиву окупації Автономної республіки Крим та Севастополя.

«Сполучені Штати Америки заявляють про солідарність з Україною у зв’язку із сьомими роковинами вторгнення та захоплення Криму Росією – нахабного заперечення сучасного міжнародного порядку. Ми стверджуємо наріжну істину: Крим – це Україна.

Російська окупація та посилення мілітаризації Кримського півострова мають наслідки далеко за межами України, що загрожує загальній світовій безпеці (...).

Ми закликаємо Росію негайно припинити окупацію Криму, звільнити всіх українських політичних в’язнів, яких вона несправедливо утримує, та повернути Україні повний контроль над півостровом. Ми також закликаємо Росію припинити агресію на сході України.

Санкції США проти Росії у відповідь на її агресію на сході України та захоплення Криму залишатимуться чинними, доки Росія не змінить курс. США не визнають і ніколи не будуть визнавати заявлену Росією анексію Криму»,а – йдеться у заяві держсекретаря США.

Ентоні Блінкен наголошує, що окупація Криму спричинила значні людські втрати, окупаційна влада вдалася до репресій проти кримських татар, українців та представників інших етнічних і релігійних груп у Криму, а також витіснила з півострова незалежні ЗМІ. У США підтримують нову ініціативу України «Кримська платформа» та сподіваються на продовження співпраці з Україною, союзниками й партнерами щодо припинення окупації Росією Кримського півострова та її агресії на сході України.

comments powered by HyperComments