Українські правоохоронці не будуть поновлювати розслідування щодо Хантера Байдена

Четвер, 25 лютого 2021, 15:54
Про це повідомила в інтерв’ю британському виданню «The Independent» Генеральний Прокурор України Ірина Венедіктова
Українські правоохоронці не будуть поновлювати розслідування щодо Хантера Байдена

Українські правоохоронні органи не будуть відновлювати розслідування закритих справ, у яких фігурував син чинного президента США Джо Байдена Хантер. Про це заявила в інтерв’ю виданню «The Independent» Генеральний Прокурор України Ірина Венедіктова і зазначила, що українські правоохоронці не будуть втручатися в геополітичні питання.

«Це (кримінальні провадження, в яких фігурував Хантер Байден – ред.) розглянули прокурори, і вони виконали свою роботу, і я не бачу підстав зараз починати це знову.

Я хочу сказати, що дуже добре, що наша країна не була залучена в американські вибори. Розслідування було розпочато, тому що були подані певні заяви. Питання не в кримінальній юридичній системі тут, це геополітика. Я не хочу залучатися чи робити коментарі щодо міжнародної політики», – заявила Ірина Венедіктова.

Венедіктова також зазначила, що у неї немає інформації офіційними каналами щодо здійснення перевірки стосовно розслідування доходів Хантера Байдена в Китаї та в Україні. Так само вона не знає, що із цього приводу відбуватиметься у майбутньому.

«Якщо буде розвиток якоїсь ситуації, наша поведінка нічим не відрізнятиметься зараз від тієї, якою вона була перед американськими виборами, коли востаннє порушували це питання», – зазначила Венедіктова.

Зазначимо, що восени 2019 року в США розгорівся політичний скандал навколо розмови президентів США і України Дональда Трампа і Володимира Зеленського. Йшлося про те, що Трамп чинив тиск на Зеленського, щоб той розпочав розслідування стосовно Джо Байдена та його сина. Розслідування мало стосуватися ролі Байдена у звільненні генпрокурора України Віктора Шокіна, який розслідував діяльність української компанії «Burisma», до якої був причетний Хантер Байден. У травні 2014 року син тодішнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантер Байден став членом ради директорів «Burisma Limited».

comments powered by HyperComments