Руслан Стефанчук пропонує «дерадянізацію» українського законодавства

Вівторок, 23 лютого 2021, 12:31
Законопроектом № 4284 пропонується скасувати понад тисячу законодавчих актів СРСР і УРСР, Стефанчук називає це очищенням законодавства від «непотрібного сміття»
Руслан Стефанчук пропонує «дерадянізацію» українського законодавства

У Верховній Раді України зареєстровано проект закону «Про дерадянізацію законодавства України» (реєстр. №4284), який передбачає скасування більше ніж тисячі актів законодавчих органів СРСР та УРСР. На думку першого віце-спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука, цей законопроект дасть змогу позбавити українське законодавство від «непотрібного сміття», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Кількість чинних нормативно-правових актів в Україні набагато перевищила один мільйон. 90% законопроектів, які розглядаються Верховною Радою України, – це зміни та доповнення до чинного законодавства.

Велика кількість законів обернено пропорційна їхній якості. І якщо збережуться такі тенденції, то ми і далі без єдиного системного підходу будемо продукувати величезну кількість нормативно-правових актів, які не забезпечують основного – якості українського законодавства», – заявив Руслан Стефанчук під час презентації моніторингового звіту Міністерства юстиції України, за результатами проведеного в 2020 році моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів.

Перший віце-спікер ВР заявив про необхідність насамперед позбутися законодавчого «сміття», потреба в якому вже давно відпала.

«Мною був зареєстрований законопроект «Про дерадянізацію законодавства України» (реєстр. №4284). Ним скасовується понад тисячу актів законодавчих органів СРСР та УРСР. Крім цього, ми вже готові передати Кабінету Міністрів України понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, які можна визнати такими, що не застосовуються на території України», – розповів Стефанчук.

comments powered by HyperComments