Попри санкції проти власника мережі «Спортмастер», ці магазини в Україні працюють

Неділя, 21 лютого 2021, 17:09
Компанія «Sportmaster Operations Pte. Ltd», що зареєстрована в Сінгапурі і є власником ТзОВ «Спортмастер-Україна» потрапила у санкційний список, затверджений РНБО і Указом Президента
Попри санкції проти власника мережі «Спортмастер», ці магазини в Україні працюють

Компанію «Sportmaster Operations Pte. Ltd», зареєстровану у Сингапурі, якій безпосередньо належить ТзОВ «Спортмастер-Україна» – найбільша, за даними на її сайті, роздрібна мережа торгівлі спорттоварами в Україні, внесено до списку санкцій рішенням РНБО і указом президента України від 19 лютого 2021 року. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Згідно з ним, на три роки щодо сінгапурської «Sportmaster Operations» вводиться цілковита заборона торговельних операцій, транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, а також заборона ввезення її продукції безпосередньо компанією або із залученням представників іноземних держав і застосовуються санкції щодо запобігання виведенню капіталів за межі України.

За інформацією на сайті «Спортмастер-Україна», до мережі входять близько 30 магазинів у 15 містах України загальною площею 50 тис. кв. м., які щорічно відвідують близько 10 млн. людей, а загалом у компанії зайняті понад тисяча працівників. Крім того «Спортмастер-Україна» розвивала мережу дилерських і франчайзингових магазинів, яка на території України охоплює понад 150 торговельних точок (зокрема, франчайзингові «Columbia», «Sportlandia», «Weekender», «B2G») загальною площею понад 16 тис. кв. м у більше ніж 30 містах у всій країні.

«Поки що працюємо», – сказала працівниця магазину в Києві, за адресою якого зареєстрована компанія «Спортмастер-Україна».

Також введення санкцій проти «Спортмастера» прокоментував співвласник Київського торгово-розважального центру (ТРЦ) «Dream Town» Олександр Меламуд.

«Український ринок – 3 – 4 відсотки обороту. Розмовляв щойно телефоном з директором із розвитку всієї мережі, до речі, уродженцем Івана-Франківська. Ми були абсолютно законослухняні. Ні кривих схем, ні зарплат у конвертах. Платили всі податки, соцстрах, Пенсійний. Ми не лізли в політику», - написав Меламуд на своїй сторінці у Фейсбуці.

На його думку, Україна втратить великі інвестиції і це завдасть удару по її інвестіміджу.

«Або замовлення, або дурість. Україна втратить багатомільйонні податкові надходження і близько чотирьох тисяч осіб залишаться без роботи. Про інвестиційний клімат я вже не заїкаюся», – додав Меламуд.

«(Компанія) утворена в пострадянський період братами Миколою і Володимиром Фартушняками, уродженцями міста Кривий Ріг. Вони ж і відкрили в 1996 році представництво в Києві, а потім і в Україні», – наголошується на сайті.

У Держреєстрі брати Фартушняки, як і раніше, зазначені бенефіціарами «Спортмастер-Україна» з частками 30,79%. Таку саму частку контролює їхній партнер Олександр Михальський. У Держреєстрі всі вони зазначені громадянами Мальти з адресою проживання в Швейцарії.

Брати Фартушняки і Михальський через сінгапурську «Ostin Operations Pte. Ltd» є також бенефіціарами роздрібної мережі торгівлі одягом «O`stin», яка на території України має, відповідно до її сайту, 39 магазинів у різних містах.

Загалом мережа «Спортмастер» представлена майже 500 магазинами в Росії, Україні, Білорусі, Казахстані та намагалася вийти на ринок Китаю, а у другій половині 2019 року оголосила про купівлю великих торговельних мереж спорттоварів у Польщі та Данії. Компанія, за її даними, входить до топ-10 світових спортивних ритейлерів і є найбільшою у Східній Європі.

Виручка «Спортмастер-Україна» в 2019 році зросла на 13% - до 2,32 млрд грн, а чистий прибуток – на 5,7%, до 0,37 млрд грн. Дані за 2020 рік поки що відсутні. На сайті компанії банком зазначено «Альфа Банк» (Київ).

Виручка «Остін» у 2019 році збільшилася на 1,7% - до 585 млн грн, а чистий прибуток – на 4%, до 32,6 млн грн.

У 2017 році в Києві пікетували один із магазинів мережі «Спортмастер» з вимогою припинити роботу мережі в Україні після того, як «Спортмастер» було оголошено спонсором конкурсу краси в окупованому Луганську. Повідомлення про пікети проти роботи мережі в Україні, зокрема в Києві та Миколаєві, були також у 2014 році.

Раніше вже були прецеденти введення санкцій проти компаній, які мають «дочок» в Україні. Зокрема, у вересні 2016 року в санкційний список України потрапила ОК «РусАл» і компанія «Judson Trading Limited» (Кіпр), яку пов'язують із нею, однак Миколаївський глиноземний завод, який належить «РусАл», продовжив працювати.

comments powered by HyperComments