В Україні триває процес реєстрації перших «антиковідних» вакцин
В Україні почався процес реєстрації трьох вакцин проти COVID-19: це китайська вакцина компанії «Sinovac Biotech», а також вакцини «Oxford/AstraZeneca» та «Pfizer-BioNTech». Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я. Наразі три заявки про реєстрацію вакцин проти COVID-19 опрацьовуються Державним експертним центром Міністерства охорони здоров’я України. Реєстрація відбувається під зобов’язання для екстреного медичного застосування.
Першою 10 лютого 2021 року подана заява на реєстрацію вакцини китайської компанії «Sinovac Biotech», яка спеціалізується на виробництві вакцин проти гепатиту та грипу.
Перша партія вакцини Sinovac Biotech буде поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, США, Великій Британії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канаді, Ізраїлі, Індії, Мексиці, Бразилії або ж за централізованою процедурою реєстрації Європейського Союзу.
Другою 15 лютого 2021 року подана заява на реєстрацію вакцини «Oxford/AstraZeneca». Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією «AstraZeneca».
Протягом першого півріччя Україна може отримати від 2,2 до 3,7 млн доз вакцини «Oxford/AstraZeneca» у межах глобальної ініціативи «COVAX». Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Очікується, що щонайменше 500 тис. доз вакцини «AstraZeneca» прибуде в Україну в лютому 2021 року.
Учора, 16 лютого 2021 року подана заява на реєстрацію вакцини «Pfizer-BioNTech». Вакцину розробила німецька біотехнологічна компанія «BioNTech» спільно з американським фармакологічним концерном «Pfizer».
У лютому Україна очікує 117 000 доз вакцини від «Pfizer-BioNTech» у межах глобальної ініціативи «COVAX».
Наразі, фахівці ДЕЦ готують експертні висновки щодо співвідношення «користь/ризик» та перевірки реєстраційних матеріалів у найкоротший термін, як того потребує законодавство України.
Нагадаємо, що 29 січня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 4613 «Про лікарські засоби», який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні та скорочує її до п’яти днів.