Кулеба вважає, що США активізують свої спроби врегулювати конфлікт на Донбасі
Є всі підстави передбачати, що США будуть ще активнішими у підтримці України проти агресії РФ, спробах врегулювати конфлікт і на Донбасі, і в питанні незаконної окупації Криму, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, пише інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна»
«Ні для кого не буде секретом, що з 2014 року США брали активну участь у підтримці України проти російської агресії, і в спробах врегулювати конфлікт і на Донбасі, і в питанні незаконної окупації Криму. Тому я маю всі підстави відчувати і передбачати, що США будуть ще активнішими на цьому треку, але в якому саме форматі це буде відбуватись – це питання переговорів», - сказав Кулеба в ефірі програми «Свобода слова».
В той же час Кулеба вважає, що питання про участь США в «нормандському форматі» може бути вирішене тільки згодою сторін.
«Що стосується повноцінної участі США у «Нормандському форматі», то давайте пам’ятати, що є одна людина в цьому форматі, яку така участь точно не зробить щасливою – це президент Російської Федерації. А формат не розширюється бажаннями лише окремих учасників. Він може бути змінений лише консенсусом», - пояснив глава МЗС України.
Міністр зовнішніх справ України повідомив, що наразі жодних офіційних переговорів про отримання Україною статусу особливого союзника США поза НАТО не ведеться.
«Ця тема є предметом жвавих дискусій у соцмережах і на різних експертних форумах. Україна має чітку мету, і ця мета - повноцінне членство в НАТО, на шляху до цього членства треба отримати План дій щодо членства, тому треба рухатися цим шляхом. Ми не відкидаємо можливості будь-яких інших статусів і форматів, якщо вони дійсно мають додаткову вартість, а займатися фетишизацією різних статусів, просто "дайте черговий статус" - це зайве», - пояснив Кулеба і додав, що Україна, Грузія і Молдова просуваються на шляху до потрійного союзу в Чорноморському регіоні.
«Стосовно ідеї про потрійний союз в Чорноморському регіоні, я сьогодні сказав державному секретарю (США Тоні Блінкену – ред.), що США можуть розраховувати на Україну, як надійного партнера саме в Чорноморському регіоні та Центральній Європі, це наш простір існування, це ті місця, де ми можемо робити реальний внесок. І, запевняю вас, що і Україна, і Грузія, і Молдова вже активно рухаються в тому напрямку. Більше поки не скажу, коли буде результат - всі дізнаються», – розповів міністр.