В російській Держдумі розкритикували український мовний закон
Російська Держдума засудила політику України щодо використання української мови, згідно з якою з 16 січня всі постачальники послуг в Україні зобов'язані комунікувати з клієнтами державною мовою, якщо не надійшло окрема прохання споживача про інше. З приводу цього учора, 20 січня 2021 року Держдума прийняла спеціальну постанову, яку уже розміщено на її сайті. Про це пише «Українська правда».
«Державна Дума вважає неприпустимими заборони і гоніння на російську та інші мови, які здійснюються в Україні під приводом захисту державної української мови», – заявляють у російському парламенті. Крім того, депутати Держдуми вимагають від влади України зупинити «цю порочну практику» і вважають, що норма українського законодавства, яка вступила в силу, суперечить Конституції України, яка гарантує «вільний розвиток, використання і захист російської мови».
Російська Федерація також чекає від Організації Об'єднаних Націй, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Ради Європи, Парламентської асамблеї Ради Європи, парламентів країн світу засудження того, що в Україні, згідно з законом, сфера обслуговування має функціонувати на державній мові, якщо не надійшло окрема прохання споживача про інше.
Зазначимо, що Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» вступив в силу 16 липня 2019 року. Із 16 січня 2020 року в силу вступила 30-та стаття цього закону, яка зобов'язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.