Росія контролювала український Крим іще до його анексії

Четвер, 14 січня 2021, 12:45
Таке рішення прийняв Європейський суд по правам людини, розглядаючи питання про прийнятність українського звернення
Росія контролювала український Крим іще до його анексії

Європейський суд з прав людини встановив, що фактичний контроль Росії над окупованим Кримським півостровом розпочався не пізніше 27 лютого 2014 року. Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на рішення суду, яке є у розпорядженні редакції.

Цей висновок Суд зробив, розглядаючи питання про прийнятність української скарги, адже Україна звинуватила Російську Федерацію також у порушеннях, які відбулися наприкінці лютого та на початку березня, тобто до здійснення Росією незаконної анексії окупованого нею півострова. В тому числі Україна стверджувала, що остаточно втратила контроль над Кримом від 27 лютого 2014 року – після захоплення Верховної ради Криму російськими військами.

«В ніч на 27 лютого легітимна цивільна влада в Криму була усунута силою і заміщена агентами РФ. Російські війська та парамілітарні організації перешкоджали українським військовим залишити їхнє розташування та не давали перекинути до Криму українських військових з материка. Головні пункти доступі до Криму по Землі, по воді та по повітрю були заблоковані російськими військовими та парамілітарними силами», – обгрунтовувало, зокрема, подання України до ЄСПЛ.

Суд повністю погодився з українськими аргументами. ЄСПЛ, зокрема, визнав неправовими будь-які рішення, ухвалені в судах Криму. Він погодився із твердженнями України про «існування адміністративної практики поширення законодавства РФ на Крим» та заявив, що «починаючи з 27 лютого 2014 року суди, що діяли в Криму, не можуть вважатися такими, що сформовані у законний спосіб», стверджує рішення ЄСПЛ.

Ілюстрація – «Українська правда».

comments powered by HyperComments