У НАБУ назвали передачу справи Олега Татарова від антикорупційного бюро до СБУ «безпрецедентним в історії втручанням»

Четвер, 24 грудня 2020, 13:40
Різка заява, щодо рішення Офісу Генпрокурора про передачу справи Олега Татарова до СБУ з’явилася на офіційному сайті НАБУ
У НАБУ назвали передачу справи Олега Татарова від антикорупційного бюро до СБУ «безпрецедентним в історії втручанням»

Сьогодні біля 11:00 стало відомо про те, що Офіс Генерального прокурора України вирішив передати справу заступника керівника Офісу Президента України Олега Татарова від Національного антикорупційного бюро до Служби безпеки України. Про таке рішення Офісу пані Венедиктової повідомила, зокрема і «Українська правда». Відповідне рішення про передачу справи Татарова підписав заступник голови Офісу Генпрокурора Олексій Симоненко. Зазначимо, що сьогодні, 24 грудня 2020 року Вищий антикорупційний суд мав обрати Олегу Татарову запобіжний захід. Спеціалізована антикорупційна прокуратура при цьому наполягала на взятті Татарова під варту із альтернативою – застава в сумі 10 мільйонів гривень. Але зранку Офіс Генпрокурора змінив підслідність у кримінальній справі і передав її до СБУ. Напередодні таке рішення було прийняте Печерським райсудом міста Києва. В той час, як у НАБУ стверджують – Печерський райсуд такого права немає, таке рішення може приймати виключно ВАСУ.

Із приводу передачі справи Татарова до СБУ в НАБУ заявляють, що рішення про передачу справи до СБУ біло «ухвалене втаємничено, без консультацій із НАБУ та САП, фактично під покровом ночі: відповідна відмітка в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зроблена о 23:42». У НАБУ зауважують, що «Закон забороняє передавати справи, в яких досліджуються злочини, підслідні НАБУ, до інших органів досудового розслідування. Таким чином Офіс Генерального прокурора свідомо ухвалив незаконне рішення, яке грубо протирічить вимогам Кримінального процесуального кодексу України.

Детективи НАБУ мають докази того, що заступник керівника Офісу Президента, у минулому – топпосадовець державної компанії «УкрБуд» –  причетний до надання неправомірної вигоди за забезпечення видачі недостовірного письмового висновку судового експерта у справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

Ще 1 грудня, напередодні повідомлення йому про підозру, генеральний прокурор таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження та за відсутності будь-яких правових підстав, змінила групу прокурорів, що відтермінувало повідомлення про підозру посадовцю на 17 днів.

Сьогодні о 12:30 Вищий антикорупційний суд України мав обрати топпосадовцю Офісу Президента запобіжний захід. З огляду на його ключову роль у корупційній схемі, слідство клопотало про тримання під вартою з альтернативою застави у 10 млн грн. Щоб унеможливити обрання запобіжного заходу, справу для розслідування передали СБУ, довівши цей факт до відома прокурорів САП о 9 ранку.

Тож, замість захисту інтересів держави, яка зазнала збитків через дії підозрюваного, Офіс Генерального прокурора фактично встав на його особистий захист. Такі дії повністю дискредитують орган державної влади, чия діяльність має ґрунтуватися на верховенстві права, законності та справедливості, неупередженості та об’єктивності. Всім цим ОГП знехтував заради захисту чиновника, підозрюваного у корупції»,а – йдеться у повідомленні, розміщеному на сайті НАБУ.

comments powered by HyperComments