У НАЗК хочуть, щоб Зеленський ветував новий закон про відповідальність за неправдиве декларування

П'ятниця, 4 грудня 2020, 20:43
Керівник НАЗК Олександр Новіков просить Президента ветувати закон, бо він не передбачає позбавлення волі за неправдиве декларування
У НАЗК хочуть, щоб Зеленський ветував новий закон про відповідальність за неправдиве декларування

Лише сьогодні Верховна Рада України проголосувала за «компромісний» законопроект про відновлення відповідальності за неправдиве декларування, а керівник НАЗК Олександр Новіков уже просить у Зеленського його ветувати. Причина – відсутність у законі відповідальності у вигляді позбавлення волі.

Зазначається, що керівник Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков надіслав офіційного листа президенту України Володимиру Зеленському, в якому просить главу держави накласти вето на законопроект №4460-д про відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання декларації суб'єктом декларування.

Як повідомляють у НАЗК на своїй офіційній сторінці в «Фейсбук», Новіков наголошує, що цей законопроект не передбачає позбавлення волі для осіб, які умисно не подають е-декларацію або умисно не зазначають у ній недостовірні відомості.

«Таким чином, ці діяння Верховна Рада визнає не злочинами, а кримінальними проступками. Тобто, корупціонера можуть взагалі звільнити від відповідальності у випадку щирого каяття», – йдеться в повідомленні.

У НАЗК зазначають, що, відповідно до схваленого Верховною Радою законопроекту, тільки якщо суб'єкт декларування навмисне не задекларує майно на більш ніж 4 тисячі неоподатковуваних мінімумів для працездатних осіб (з 1 грудня 2020 року – 9 млн 80 тис грн), суд може призначити йому покарання у вигляді обмеження, але не позбавлення волі на строк до 2 років, при чому під час обмеження свободи корупціонер перебуватиме не в тюрмі, а в виправному центрі, де зможе вільно користуватися засобами зв'язку і залишати центр за дозволом його керівництва.

«Позиція НАЗК залишається незмінною: за умисне зазначення недостовірних відомостей на більш ніж 1 млн грн має передбачатися позбавлення волі», – наголошується в повідомленні.

comments powered by HyperComments