Міністр зовнішніх справ України Кулеба хоче поглиблення співпраці із НАТО, зокрема більше навчань НАТО в Україні

Четвер, 3 грудня 2020, 11:35
Дмитро Кулеба очікує надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО уже найближчим часом
Міністр зовнішніх справ України Кулеба хоче поглиблення співпраці із НАТО, зокрема більше навчань НАТО в Україні

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про те, що Україна впевнено продовжує рух до НАТО і очікує надання Плану дій щодо членства в Альянсі. Таку заяву він зробив за підсумками засідання Північноатлантичної ради НАТО за участю України та Грузії, присвяченого проблемам безпеки в регіоні Чорного моря. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я детально поінформував членів Альянсу про мілітаризацію Росією, як державою-окупантом, тимчасово окупованого Криму. З конкретними цифрами, свідченнями про її негативний вплив на безпеку чорноморського регіону. Крім того, ознаки нуклеаризації півострова становлять серйозну загрозу режиму ядерного нерозповсюдження», – заявив Дмитро Кулеба.

Він також поінформував учасників засідання про прагнення України стати членом НАТО.

«Ми хочемо більше взаємодії з Альянсом, зокрема більше навчань НАТО в Україні. Я наголосив, що Україна надалі рухається до членства в Альянсі та очікує надання Плану дій щодо членства», – наголосив Міністр.

Кулеба також зазначив, що деякі міністри закордонних справ країн-членів НАТО у виступах згадували ініціативу України «Кримська платформа» та вітали отримання Україною статусу партнера з розширеними можливостями НАТО.

«Низка міністрів у своїх виступах також заявили, що принципово підтримують надання Україні членства в НАТО», – зазначив Міністр.

Очільник МЗС України запросив країни-члени НАТО взяти активну участь у реалізації «Кримської платформи», яка покликана, зокрема, забезпечити розгляд питань безпеки в регіоні Чорного моря. Він також поінформував про триваючі порушення Росією норм міжнародного гуманітарного права в окупованому Криму - зокрема, про примусовий призов громадян України до Збройних сил РФ.

«Суттєве погіршення безпекової ситуації у регіоні Чорного моря загрожує не лише безпосередньо причорноморським країнам, а й державам Південної Європи, Близького Сходу та Північної Африки. Тому я вітаю готовність НАТО до більшого залучення у безпеку регіону Чорного моря та посилення взаємодії з Україною та Грузією», – наголосив Кулеба.

Міністр зазначив, що продовження участі України в міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки під проводом НАТО і проведення в Одесі запланованих на травень 2021 року спільних командно-штабних навчань Україна-НАТО «Непорушна стійкість» сприятиме поглибленню взаємодії України з Альянсом у реагуванні на кризові ситуації та протидії гібридним загрозам.

comments powered by HyperComments