Цьогорічна зими в Україні буде аномальна погода, як для нашої країни

Неділя, 8 листопада 2020, 10:34
Про те, якої погоди чекати цієї зими розповіла Віра Балабух, завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту
Цьогорічна зими в Україні буде аномальна погода, як для нашої країни

Цього року нас в Україні чекає зимова погода «із сюрпризами». Про це у інтерв’ю виданню «OBOZREVATEL» розповіла синоптик, завідувачка відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух. За її словами нинішня зима теж буде аномальною, як і минула.

«За прогнозами світових кліматичних центрів очікується, що середня температура за сезон може бути на 2 градуси вище, ніж на початку цього століття. Такий самий прогноз давали і минулого року. Але є деякі нюанси», – говорить Балабух.

За її словами, на погоду в Україні буде сильно впливати холодна течія в тропіках Тихого океану.

«Коли вона розвивається, то спостерігається похолодання. І вона впливає на загальну циркуляцію атмосфери. Унаслідок це призводить до того, що посилюються меридіональні процеси над Європою. Також це стає причиною того, що може бути дуже тепло як для зими. Але можуть бути і вторгнення холодного повітря. Тому короткочасні морози не виключаються», – попереджає кліматологиня.

Ще один процес у тропіках – це фази дворічного коливання вітрів.

«Зараз воно знаходиться в західній фазі, в поєднанні з течіями вони підвищують ймовірність вторгнення як потоків холодного повітря, так і потоків теплого», – відзначає Балабух.

Що стосується опадів, то їх дефіцит в Україні буде зберігатися.

«Ми бачимо, що у нас почався дуже серйозний посушливий період. З травня минулого року атмосферна посуха перейшла в гідрологічну. Короткочасні опади змінили ситуацію тільки на заході України. А на сході ситуація не змінюється. Сподіватися на великі опади не доводиться. І навіть якщо вони будуть, то все одно не перекриють дефіциту води, який уже сформувався», – пояснює Балабух.

comments powered by HyperComments