Головну Новорічну ялинку України прикрасять «яворівські іграшки»

Петро Кубійович  |  Середа, 23 листопада 2016, 22:47
Окраса Львівщини попрямує на свята до столиці.
Головну Новорічну ялинку України прикрасять «яворівські іграшки»
Головними окрасами, якими причепурять головну новорічну ялинку України, у 2016 році стануть унікальні яворівські іграшки. Зелену красуню встановлять на Софіївському Майдані Києва 3 грудня. А авторитетні столичні художники вже практично закінчили розпис автентичних дерев’яних іграшок, які розвісять на святковому символі. 
 
Як розповів керівник проекту Folk Ukraine (займається організацією святкування у столиці держави, -- Ред.) Ігор Добруцький, цьогоріч ялинку до Києва знову привезуть з Івано-Франківщини. Вона буде вищою, аніж минулого року на 10 метрів. 
 
«Авторитетні художники Каріна Петрова, Тетяна Сонгарова, Адріне Бакунц, Яна Яцкова, Наіна Зайцева та Наталя Rasp, які також є учасниками мистецького проекту «374 Художники» у рамках Всеукраїнського фестивалю писанок, розписали яворівські іграшки для головної ялинки країни", -- йдеться у повідомленні прес-служби проекту Folk Ukraine.
 
Середній розмір яворівських іграшок, якими прикрасять Новорічну ялинку у центрі Києва, сягають до 70 сантиметрів. Їх розписували стійкими до вологи акриловими фарбами. Загалом, як обіцяють організатори новорічно-різдв’яних свят у столиці, на ялинці розмістять кільканадцять дерев’яних прикрас у «яворівському стилі», 3 кілометри гірлянд і 42 тисячі ліхтариків. 
 
Довідка «Справжньої Варти»:
 
«Яворівські» іграшки – це прикраси, які майструють в основному з осики (здавна вважається, що вона має властивість відганяти усе лихе) та прикрашають традиційним яворівським розписом — «вербівкою». Всі малюнки, а це квіти і листочки, виконуються у вигляді вербових гілок. 
Давні традиції виготовлення таких дерев’яних забавок успадкували місто Яворів (райцентр на Львівщині) та його околиці.
 
comments powered by HyperComments