Україна – Фінляндія: як зіграли

Субота, 12 листопада 2016, 23:37
12 листопада футбольна збірна України здобула свої три очки у зустрічі проти збірної Фінляндії на стадіоні «Чорноморець» в Одесі.

Гарячі фінські парубки, зокрема, нападник фінської збірної Теему Пуккі розпустив тему, мовляв, збірна України – серйозний суперник у форматі відбору до ЧС-2018. Хто б сумнівався… Під наглядом президента УЄФА Чеферіна (вельми цікаве прізвище) українська футбольна збірна здобула свої три очки у зустрічі проти збірної Фінляндії на стадіоні «Чорноморець» в Одесі. Завдання виконати вдалося, але далося воно непросто. Протягом останніх днів постійно мусувалася тема, чи зіграє Коноплянка з перших хвилин (і чи зіграє взагалі). Півзахисник вийшов в стартовому складі і на 24-й хвилині перший (і останній) гол в матчі забив Артем Кравець. Хоча, коли відверто, – практично все зробив Євген Коноплянка: обіграв захисника на лівому фланзі і покотив м'яча на далеку штангу. Після чого Кравцю було складніше не забити, ніж навпаки – він забіг за спину всієї обороні і скерував м'яч у сітку, відкривши рахунок. Втім (забігаючи наперед), і закрив його.

Другий тайм національна збірна провела слабкіше, ніж перший. Фіни часом серйозно атакували і могли зрівняти рахунок. Інтрига трималася до останніх секунд. Фінальний свисток арбітра зафіксував мінімальну перемогу України 1:0 – і це найголовніше.

Щоб там далі не було, а свої три очки українська збірна схопила. Отака Араюурі з Вяйсяненом разом взяті.

Як казав персонаж одного відомого серіалу, «завтра ж на охоту». Попереду – серби: 15 листопада збірна України прийме збірну бувшої Югославії (а тепер Сербії) у Харкові. Це буде перший надвеликий футбол у Харкові за останні кілька років. Взявши на озброєння ту обставину, що Сербія всіляко за Росію, і підкріпивши натяком про «одну відому тьотю з неймовірною жагою до влади», деякі експерти, посилаючись на кремлівські плани під загальною клікухою «Шатун», заявили про велику ймовірність провокацій на матчі у Харкові. Приймемо до відома. І будемо обережно-пильними.

Збірна України: 12. П'ятов, 2. Бутко, 5. Кучер, 20. Ракицький, 4. Соболь, 6. Степаненко, 9. Коваленко Віктор (до 89'), 21. Зінченко (до 67'), 7. Ярмоленко, 10. Коноплянка (до 83'), 11. Кравець
Заміни: 14. Ротань (з 67'), 13. Циганков (з 83'), 19. Шахов (з 89')
Запасні: 1. Бойко, 23. Шевченко О, 17. Федецький, 3. Ордець, 15. Малишев, 8. Зозуля, 16. Сидорчук, 18. Караваєв, 22. Бесєдін

Збірна Фінляндії: 1. Градецький, 2. Араюурі, 3. Вяйсянен (до 83'), 4. Тойвіо, 13. Арківуо, 15. Халсті (до 63'), 22. Райтала, 6. Ринг (до 46'), 7 . Лод, 16. Маттіла, 10. Пуккі
Заміни: 9. Маркканен (з 46'), 14. Лам (з 63'), 19. Саксела (з 83')
Запасні: 12. Віітала, 23. Йоронен, 5. Ояла, 17. Кауко, 18. Гранлунд, 8. Хетемай, 11. Шуллер, 20. Ризики, 21. Скрабб

Попередження: Кравець 43', Ракицький 45', Зінченко 56', Соболь 75'