Набув чинності закон про квоти на українські пісні в радіоефірі

Вівторок, 8 листопада 2016, 16:58
Закон, який зобов'язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 35% україномовних творів, набув чинности 8 листопада.
Набув чинності закон про квоти на українські пісні в радіоефірі

Зокрема, документ передбачає введення норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити не менше 35% від загального часу звучання пісень, які розповсюджуються протягом доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00.

При здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які розповсюджують музичні твори, серед яких пісні на офіційних мовах Европейського Союзу відповідно до умов ліцензії складають не менше 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, в тому числі не менше 60% від загального обсягу пісень, поширених в кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25%.

Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення зобов'язані забезпечувати не менше 60% добового обсягу ведення передач, в тому числі інформаційно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, ведучими радіопередач) державною мовою.

За невиконання норми передбачається штраф в розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контроль за виконанням радіостанціями даних вимог покладено на Національний комітет з питань телебачення і радіомовлення.

Згідно з прикінцевими положеннями, протягом першого року з моменту вступу в силу закону квота становитиме 25%, протягом другого – 30% і з третього – 35%.

Також протягом першого року з моменту вступу в силу закону мінімальна частка ведення передач державною мовою має становити не менше 50%, протягом другого - не менше 55%, а починаючи з третього року - не менше 60%.

Закон був ухвалений Верховною Радою 16 червня, підписаний президентом 7 липня, опублікований в офіційній парламентській газеті «Голос України» 8 липня і набув чинності через чотири місяці після опублікування, тобто 8 листопада.

comments powered by HyperComments