Що має змінити Україна
Про це заявив заступник голови Комітету підприємців Львівської області Андрій Гринчук.
«На кожного інвестора дивляться не як на потенційного платника податків, працедавця, а як на потенційну дойну корову. Взяти гроші за відведення земельної ділянки, за входження на ринок, вижати з нього все, що тільки можна, а потім ще бажати, щоб він платив високі зарплати. Логіки немає ніякої», – вважає він.
За словами Гринчука, повинна бути конкуренція територіальних громад в залученні інвестицій, коли інвестор матиме вибір, в яку територію йому інвестувати. Відповідно, кожна територіальна громада була б зацікавлена в спрощенні дозвільних процедур і відвертості відносин власності на землю.
«І територіальні огромади, які забезпечать кращий рівень, отримають інвестиції, виграють в податках, зарплатах і т. п.», – підкреслив експерт.
А. Гринчук констатував, що в цілому вітчизняні підприємці сьогодні опинилися у вкрай важкому положенні і шукають будь-які можливості для виживання.
«Якщо лікарі Німеччини вважають, що у них низька заробітна плата, вони виходять на мітинг, демонстрацію. Українці знаходять для себе інші шляхи. Лікарі, вчителі, працівники торгівлі, представники інших професій знайшли доступні – очевидно, не злочинні – способи виживання. Лікарі беруть гроші за операцію, вчителі – за репетиторство, підприємці йдуть на усілякі прийоми, які не є протизаконними. Кожен відреагував на неефективність державної машини», – відзначив він.
При цьому А. Гринчук переконаний, що чергова механічна перестановка управлінців і перерозподіл повноважень владних структур ситуацію не виправить, якщо не зміниться відношення до бізнесу.
«Коли держава «закручує гайки», мотивуючи це антикризовими заходами, бізнес йде в тінь», – відзначив він.