На Львівщині ракетні удари рашистів по інфраструктурі регіону нанесли збитків на 1,5 мільярди гривень

Неділя, 15 травня 2022, 15:08
Найбільш складними для відновлення є електричні підстанції, відновлення яких триватиме біля півроку
На Львівщині ракетні удари рашистів по інфраструктурі регіону нанесли збитків на 1,5 мільярди гривень

Збитки, які Львівщина зазнала через ракетні удари рашистів по об'єктах інфраструктури регіону, за попередніми розрахунками становлять біля 1,5 мільярдів гривень. Про це у інтерв'ю Суспільному телебаченню розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

"Людські жертви – це найболючіше у цій війні. Усе інше ми відбудуємо та відновимо.  Найбільш складні об’єкти для відновлення – це електричні підстанції,  поставка компонентів є тривалою, і для цілковитого відновлення необхідно  близько пів року»,  – зазначив Максим Козицький.

Очільник Львівщини зазначив, що дуже важливо, аби люди не ігнорували повідомлення про тривогу. В області під місця укриття підпадає майже 130 тисяч об’єктів.

"Це об’єкти подвійного призначення, як-от підвал чи місця для паркування авто. Якщо говорити про спеціалізовані об’єкти укриття, якими опікується ОВА, це майже 900  об'єктів для захисту людей у місцях критичної інфраструктури. З них 260 – це укриття, які мають бути стійкими до ядерних ударів та хімічних атак. Завдання людей – наголошувати органам місцевого самоврядування і власникам закладів щодо можливості використання таких об’єктів.  Наприклад, у закладах харчування таким укриттям є підвал, і він має бути у вільному доступі",  – наголосив начальник Львівської ОВА.

На запитання щодо діяльності в області диверсійно-розвідувальних груп, очільник області повідомив, що з початку війни більше 5 тисяч осіб перевірили СБУ та працівники поліції щодо можливої їхньої участі у підривній діяльності.

"З початку  війни ми звертались до людей щодо їх пильного ставлення до незнайомих людей чи автомобілів і закликали,  щоб вони повідомляли про це правоохоронним органам.  У перші дні було від 15 до 17 тисяч таких звернень. На сьогодні їхня кількість – від 1100 до 1500 на добу.  Це свідчить, що люди звикли до пересторог, але досі не втрачають пильність.  І це дуже добре", – зазначив Максим Козицький.

Завершуючи розмову, він наголосив, що на сьогодні найбільшою мрією його та усіх українців є перемога у цій жорстокій війні.

"Найбільша мрія – перемогти,  а потім показати цілому світу, що Україна не лише вміє перемагати, але і відбудовувати свою державу", –  сказав Максим Козицький. 

comments powered by HyperComments