Через війну влада Львова змінює стандарти будівництва житла
Війна із росією показала нагальність зміни стандартів та нормативів, які стосуються обладнання житлових будинків надійними укриттями. Одним із піонерів в справі впровадження нормативів, які підвищують рівень безпеки укриттів в житлових будинках, став Львів. Учора виконком ЛМР підтримав нові норми, які передбачають посилену безпеку, зокрема адаптацію підземних паркінгів та інших приміщень для укриття населення, їх безбар’єрність, передбачення кімнат безпеки на поверхах (ізраїльський досвід), наявність протипожежних стін та вікон, дотримання гуманної висотності, запобігання переущільнення будівель тощо. Про це повідомили в пресслужбі Львівської міськради.
"Підземні паркінги та інші підземні приміщення рекомендується адаптувати для укриття населення, в разі виникнення надзвичайних ситуацій. При цьому приміщення укриття рекомендується відокремлювати від решти паркінгу, щоб його можливо було обігріти у холодну пору року. В укриттях також мають забезпечити санвузлами, рукомийниками та розкладними місцями для сидіння. Також забудівельники мають передбачити щонайменше два виходи з підземного укриття у протилежні сторони будівлі. Ми говоримо про житло, яке має поєднувати європейську якість та ізраїльську безпеку водночас", — пояснює керівник профільного управління Антон Коломєйцев.
У будинках «нового покоління» забудовникам наголошують на посиленій протипожежній безпеці та встановленню систем відеоспостереження. З-поміж іншого, під час планування нового будівництва підприємцям рекомендують враховувати важливість покращення соціальної, інженерної та транспортної інфраструктури для мешканців. Наступним кроком у цьому напрямку стане убезпечення будівель та кімнат, що вже існують.
Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що дотримання цих стандартів забудовниками враховуватиметься при видачі містобудівних умов та обмежень, та закликає уряд врахувати їх у державно-будівельних нормах.
"Це революційне рішення для всієї України. Львів зробив велику домашню роботу. Впровадивши ці норми зараз, наші рятувальники матимуть менше роботи в майбутньому. Питання безпеки — пріоритетне. Міста, які впроваджуватимуть такі правила та дотримуватимуться їх, матимуть більше шансів на розвиток та майбутнє", — підсумував Андрій Садовий.
Окрім посилення безпекових заходів, під час планування нового будівництва забудовники повинні забезпечити також соціальну, інженерну та транспортну інфраструктури. Йдеться про будівництво садочків чи шкіл, залежно від кількості квадратних метрів житла.
В управлінні архітектури та урбаністики наголошують, що ці пропозиції були проговорені як із забудовниками, так із фахівцями ДСНС. Майже всі рекомендації, які управління отримало під час обговорень та зустрічей, були враховані при винесенні цього рішення.
Презентацію, що стосуються нових нормативів житлового будівництва можна переглянути за цим посиланням.