У Львові в музеї Грушевського навчатимуть малювати лемківські писанки

Вівторок, 12 квітня 2022, 16:34
Майстер-клас із писанкарства розпочнеться опівдні 14 квітня у музеї за адресою вул. Івана Франка, 154
У Львові в музеї Грушевського навчатимуть малювати лемківські писанки

У львівському історико-меморіальному музеї Михайла Грушевського в четвер, 14 квітня проведуть майстер-клас із малювання лемківської писанки. Про це повідомили у пресслужбі Львівської ОВА.

Майстер-клас відбувається у межах Всеукраїнського фестивалю “Лемківська писанка”. Малюватимуть писанку разом із вчителями Дитячої школи народних мистецтв Аліною Крицькою, Наталією Марковською та Марією Янко.

Майстер-клас підходить як для діток, так і для дорослих. Матеріалами забезпечує музей. Захід безкоштовний, а благочинні внески вітаються.

«Лемківська писанка найбільше відрізняється від гуцульської та багатьох інших технікою написання. Інструментом написання є шпилька, яка за формою нагадує маленький цвяшок, гострий кінець якого встромлений в дерев’яну паличку, а маленьку головку, що на другому кінці шпильки, вмочують в розплавлений в металевій посудині віск та переносять крапельки воску на поверхню яйця.

Основний символ лемківської писанки - Сонце, адже це символ життя і світла. Важливий символ - Зірка, донька Сонця. Також поширений Віночок, який свідчив про чистоту дівоцтва. Часто використовується символ дерева, ластівки — провісниці весни», – кажуть мисткині.

Початок - 12 год. Адреса: м. Львів, вул. Івана Франка, 154.

comments powered by HyperComments