На Львівщині аграрії почали посів ярих культур
Аграрії Львівщини вже вийшли на поля. Погода сприяє проводити ранньовесняне підживлення на площах озимих культур, окремі господарства вже приступили до повторного підживлення. У частині районів Львівщини, де дозволяють ґрунтові умови, розпочали посів ранніх ярих зернових і зернобобових культур. Станом на 24 березня господарства усіх категорій Львівщини посіяли ярих зернових і технічних культур на площі 5,1 тис. га (1,1 % до прогнозу). Про це повідомили у пресслужбі Львівської обласної військової адміністрації.
За прогнозами, посівна площа сільськогосподарських культур під урожай 2022 року на Львівщині збільшиться на 2 % і становитиме 707,9 тис. га (+1,5 тис. га до 2021). Зокрема, очікується збільшення площі під зерновими та зернобобовими культурами (озимими і ярими), картоплею, овочами та однорічними травами.
Під урожай 2022 року у сільськогосподарських підприємствах прогнозується посіяти ярих культур на площі 248,8 тис. га (+8,0 тис. га до 2021), в тому числі: ярих зернових та зернобобових 101,6 тис. га (+2,5 тис. га), технічних 182,5 тис. га (-3,7 тис. га), картоплі 4,5 тис. га (+2,3 тис. га), овочів 2,1 тис. га (+0,4 тис. га до 2021 року).
«Старт сезону є надзвичайно важким, але аграрії області чудово розуміють, що цього року сіяти треба за будь-яких умов. Від сільгоспвиробників Львівщини залежатиме продовольча безпека не тільки регіону. Врожай зібраний на наших полях має хоча б частково компенсувати втрати, пов’язані зі скорочення посівних площ на Півдні та Сході країни. Ранню яру пшеницю, овес, ячмінь, ріпак аграрії Львівщини уже сіють. Посівна триватиме до першої половини червня включно»,- розповідає Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.
Для підтримки аграрної галузі в умовах воєнного стану Урядом запущено комплексну програму підтримки аграріїв:
скасовані додаткові процедури із сертифікації насіннєвого матеріалу;
дозволено експлуатацію сільгоспмашин без їх реєстрації;
впроваджується пільгове кредитування аграріїв з обмеженням оброблюваних угідь до 10 тис. га;
змінено оподаткування, згідно з яким хлібороби сплачуватимуть лише податок у розмірі 2% від обігу;
скасовано акциз на пальне та знижено ставки ПДВ з 20 % до 7 %, та дозволено введення в обіг бензину і дизельного пального екологічних класів Євро 3 і Євро 4.