У Львові провели чотири операції із трансплантації органів

Четвер, 11 лютого 2021, 15:10
Донором серця, нирок та печінки стала 45-річна мешканка Львова у якої розірвалася аневризма головного мозку
У Львові провели чотири операції із трансплантації органів

У середу 10 лютого, у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова провели чотири операції із трансплантації органів: серця, печінки і двох нирок. Таким чином, врятували ще чотирьох людей, давши їм шанс на повноцінне життя. Реципієнти й медики щиро дякують родині донора. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

Донором органів стала 45-річна львів'янка, у якої розірвалася аневризма головного мозку. Медики кажуть, що у таких випадках врятувати людину неможливо.

«Розрив аневризми, крововилив у мозок. Хоча ми кілька днів намагалися врятувати пацієнтку, але у її випадку медицина, на жаль, була безсила. Для родини жінки – чоловіка, вагітної доньки, сина і мами – її смерть стала величезним і неочікуваним ударом, бо ніхто з них навіть не підозрював про хворобу. Однак вони все ж знайшли в собі сили ухвалити, можливо, найважче в житті рішення, яке подарувало шанс одразу чотирьом людям. Глибокі співчуття родині і велика подяка за їхнє рішення», – повідомив керівник лікарні швидкої медичної допомоги Олег Самчук.

Серце і нирки пересадили львів'янам, печінку – мешканці області. Це перші трансплантації органів у лікарні цього року.

Здорове серце тепер б'ється у грудях 22-річного Василя. Одну нирку отримала 36-річна Оксана, мама двох маленьких діток, другу – 34-річний Ярослав, тато двох маленьких діток. Печінку отримала 48-річна Галина, мама трьох дітей.

Операції спеціалісти Клінічної лікарні швидкої допомоги міста Львова виконали спільно з колегами із Інституту серця МОЗ України й Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О. Шалімова.

comments powered by HyperComments