Садовий провів онлайн зустріч із представниками Міжнародної фінансової корпорації

Субота, 6 лютого 2021, 10:31
Планується, що Міжнародна фінансова корпорація кредитуватиме закупівлі 100 тролейбусів із автономним ходом для Львова
Садовий провів онлайн зустріч із представниками Міжнародної фінансової корпорації

У п’ятницю 5 лютого 2021 року у Львівській міськраді відбулася онлайн-зустріч міського голови Львова Андрія Садового з представниками Міжнародної фінансової корпорації (IFC). Під час зустрічі обговорили співпрацю у підготовці та фінансування закупівлі нових тролейбусів із автономним ходом, а також можливості для реалізації проектів державно-приватного партнерства. Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.

«Я дякую вам за ініціативу щодо проведення цієї зустрічі. Я можу запевнити вас, що ми зацікавлені у тому, аби спільно працювати у закупівлі тролейбусів з автономним ходом. Єдине питання, яке сьогодні постає, – кредитна ставка, тобто скільки це буде коштувати.

Ви знаєте, ми випускаємо облігації і розміщуємо їх у гривні під 8,5% річних. Якби ми могли ще знайти гранти, враховуючи, що це електротранспорт, можна було б збалансувати те, що ми маємо. Для нас це важливо.

Інша тема, у яку ми зараз увійшли, — ДПП (державно-приватне партнерство). Я думаю, що ми повинні показати тут хороший приклад для всієї України.

Для нас транспорт критично важливий, тому що ми поставили собі за мету за наступні 4 роки закупити 460 одиниць транспорту. В цьому пакеті в нас є 100 тролейбусів, 250 електробусів нашого львівського виробника. На травень-червень ми вже будемо мати перший зразок нового електробуса, який робить «Електрон». Ще ми в тендері із ЄІБ на закупівлю 100 автобусів. Тендер вже відбувся, найкращу ціну запропонувало білоруське підприємство «МАЗ» (слова міського голови не відповідають дійсності – безпосередньо Мінський автозавод у тендері участі не бере – ред.) Але наша основна сьогоднішня тема з вами – закупівля 100 тролейбусів з автономним ходом», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

На зустрічі розглянули варіанти фінансування, наступні кроки та графік робіт. Зокрема, мер наголосив на важливості залучення грантових коштів.

«Ми дуже хочемо мати контракт з IFC, і зі свого боку будемо робити кроки назустріч. Але треба знайти ще одного партнера, який би міг нам допомогти. По цьому кейсу ми зробимо динаміку і будемо з вами на контакті», а – додав мер.

Також у рамках зустрічі обговорили можливості співпраці в секторі енергоефективності житлових будинків.

«З МФК ми сьогодні обговорювали спільні проекти в рамках нашої вже досить тривалої співпраці. Ми домовилися попрацювати детальніше над фінансовою частиною та обговорили цікавий проект з енергомодернізації будівель. Корпорація організувала професійну команду радників із сильними компетенціями, які допомагають нам готувати різні проекти, зокрема державно-приватного партнерства», – підсумував начальник управління інвестицій та проектів Роман Старецький.

Зазначимо, що голова постійної транспортної комісії Львівської міськради Ігор Зінкевич в цілому підтримує ідею закупівлі тролейбусів із автономним ходом, але наголошує, що цій закупівлі має передувати системна робота по покращенню стану системи енергозабезпечення електротранспорту, зокрема і тролейбусних ліній.

«Зауважу, що закупівля 100 нових тролейбусів із автономним ходом явно потребуватиме капремонту фідерів, модернізації контактних мереж і тягових підстанцій, адже ці тролейбуси заряджають тягові акумулятори під час руху. Отож, до моменту прибуття цієї техніки ми маємо підготувати мережі. Так само із закупівлею електробусів – нам потрібно створити зарядну інфраструктуру в тролейбусному депо, модернізувати наявну там підстанцію, щоб куплені машини не стали під плотом», – зазначив Ігор Зінкевич на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук».

comments powered by HyperComments