Андрій Москаленко розповів, які історичні пам’ятки у 2021 році відновлюватимуть за кошти бюджету розвитку Львова

П'ятниця, 22 січня 2021, 16:49
Загалом на збереження пам’яток архітектури у бюджеті розвитку Львівської МТГ передбачено 55 мільйонів гривень
Андрій Москаленко розповів, які історичні пам’ятки у 2021 році відновлюватимуть за кошти бюджету розвитку Львова

У Львові триває презентація бюджету розвитку на 2021 рік в рамках консультацій із громадськістю, які триватимуть до 1 лютого. Сьогодні заступник міського голови Львова із питань розвитку Андрій Москаленко представив об’єкти – пам’ятки архітектури, які планують цього року відновлювати за кошти бюджету розвитку Львівської МТГ. Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«За минулий рік ми маємо зобов’язання завершити перехідні об'єкти. Це і Гарнізонний храм на вул. Театральній, і Палац Потоцьких на вул. Коперника, об'єкти на вул. Стефаника, 11, вул. Дорошенка, 19 та ін. Тобто це об'єкти, реставраційні роботи на яких розпочалися минулого року, і будемо продовжувати їх роботи у цьому році.

Також маємо ряд нових об'єктів, на які вже виготовлено проектно-кошторисну документацію (ПКД), і плануємо по них активно працювати. Це:

- пл. Ринок, 7 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);

- вул. Костя Левицького, 10 (фасад, укладена угода за результатом закупівлі у 2020);

- вул. Вірменська, 21 (вул. Друкарська, 6);

- вул. Руська, 7 (каплиця Трьох святителів);

- вул. Личаківська, 175;

- вул. М. Коперника, 15;

вул. Личаківська, 1;

- вул. Б. Хмельницького, 11; пл. Св. Теодора;

- просп. Т. Шевченка, 23;

- облаштування місця пам'яті жертв розстрілів часів ІІ Світової війни на території урочища Піски на вул. о. Омеляна Ковча у м. Львові (ПКД);

- пл. Соборна, 3-а.

Продовжуємо працювати за програмами співфінансування. За останні 2 роки ми відновили більше сотні об'єктів різного роду складності – брами, вікна, балкони. Так, частки фінансування відновлення брам становить 70/30, по вікнах 60/40 і 50/50, а по балконах мешканці платять лише 10 тис грн за один балкон.

Далі. Оскільки Львів став більшим, то до переліку наших пам’яток додається ще 62 об'єкти з населених пунктів МТГ, і ще 5 пам’яток національного значення. По цих об'єктах потрібно проводити аудит їхнього стану, розробляти якісну ПКД і проводити відповідні роботи, щоб підтримувати їх у належному стані.

Ще одна важлива річ, на яку необхідно звернути увагу, — це зобов’язання міста перед міжнародними партнерами. Зокрема, Львів є учасником проекту «ReHERIT» – тут мова про дофінансування проекту реконструкція пл. Коліївщини. А також знаковий об'єкт, який дофінансовується спільно з кількома інституціями – це реконструкція корпусу №20 НУ «Львівська політехніка» на вул. Князя Романа, 3а»,а – доповів Андрій Москаленко.

Після презентації прозвучала пропозиція включити до переліку відновлення сакральних споруд ще 5 об'єктів.

«Місто Львів є чи не єдине місто в Україні, яке виділяє таку кількість коштів на відновлення храмів. За останні роки багато святинь відреставровано.

Однак у мене прохання включити ще кілька об'єктів, які потребують швидких дій щодо реставрації. Мова про храм св. Анни на вул. Городоцька –  потребує виведення з аварійного стану дах; виведення з аварійного стану вхідної арки собору св. Юра; відновлення підземелля храму св. Покрови на вул. Грушевського; реставрація фасадної частини храму св. Софії на вул. І. Франка; реставрація храму і виведення з аварійного стану церкви св. Йосафата. По всіх цих об'єктах вже є ПКД», — наголосив Євген Бойко, директор департаменту «Адміністрація міського голови».

Зі свого боку Андрій Москаленко відзначив, що готові доопрацьовувати перелік за іншими локаціями.

Нагадаємо, у презентованому бюджеті розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачено 55 млн грн на збереження пам’яток архітектури.

comments powered by HyperComments