У міській дитячій лікарні Львова на Пилипа Орлика лапароскопічно провели операцію чотирьохрічній дитині

Понеділок, 28 грудня 2020, 14:28
Під час операції дитині видалили пухлину діаметром 15 мм., яка призвела до ознак кишкової непрохідності
У міській дитячій лікарні Львова на Пилипа Орлика лапароскопічно провели операцію чотирьохрічній дитині

У лікарнях Львівщини усе ширше застосовують сучасні технології та методи лікування. Зокрема у відділенні хірургії вроджених вад розвитку міської дитячої клінічної лікарні Львова, яка розташована на вулиці Пилипа Орлика, прооперували 4-річну дівчинку в якої було виявлено пухлину діаметром 15 мм, яка спричиняла постійні болі і проявилася ознаками кишкової непрохідності. Операція пройшла успішно і дівчинку вже виписали додому. Про це повідомила прес-служба Львівської міськради.

«До нас звернулися батьки 4-річної дівчинки зі скаргами на болі у животі. Провівши необхідні дослідження, було виявлено пухлину діаметром до 15 мм, оточену запальними регіональними лімфовузлами, що спричиняло постійні болі і проявлялось ознаками кишкової непрохідності», – розповіла завідувачка відділення хірургії вроджених вад розвитку лікарні Галина Курило. За словами лікарки, пухлина щільно зрослась із оточуючими тканинами, була поряд з біфуркацією аорти, практично над центральною веною, що є життєво важливим у кровопостачанні і житті пацієнта.

«Об'єм черевної порожнини у 4-річної дитини дуже не великий і рухи хірурга, що оперує 3-міліметровим інструментом дуже обмежені, практично ювелірні. Пухлину буквально по міліметрах відділяли від судин. Але ми це зробили, пухлина видалена лапароскопічно разом з оточуючими лімфовузлами і без ускладнення.

Було кілька дуже напружених моментів, адже доля секунди – і могла виникнути серйозна кровотеча, чи інше ускладнення. Але все вийшло чудово, операція тривала до 2,5 годин, гістологічно пухлина доброякісна, і на животику у дитини три практично невидимі проколи до 3 мм. На 3-й день дитина виписана додому з нормальними клінічними показниками», – розповіла лікарка.

comments powered by HyperComments