Будинок Книги у Львові поки не змогли продати

Середа, 2 грудня 2020, 11:53
Аукціон не відбувся – у ньому взяв участь лише один претендент на володіння будинком Шпрехера
Будинок Книги у Львові поки не змогли продати

У Львові із аукціону намагаються продати «перший львівський хмарочос» – Будинок Шпрехера, відомий також як Будинок Книги. Цей будинок зараз має адресу площа Міцкевича, 8. Наразі торги не відбулися – цінову пропозицію подав лише один учасник − ПП «Західний Буг». Про це пишуть «Наші гроші. Львів».

Торги на електронному майданчику «Prozorro. Продажі» були заплановані на учора, 1 грудня. Останнім днем подання пропозицій було 30 листопада. Будинок виставили на аукціон зі стартовою ціною 445 млн грн. Він має сім поверхів та загальну площу 8,27 тис. м. кв. і потребує ремонту.

Наразі будівля належить державній акціонерній компанії «Надра України». Нею користується підпорядковане НАК «Надра України» ДП «Західукргеологія», частину приміщень здають в оренду під аптеку, крамниці одягу, книгарню, офіси тощо.

Єдиний учасник аукціону аграрне підприємство «Західний Буг» зареєстроване в Радехівському районі. Кінцевими контролерами компанії є Валерій Овчарук, Юрій Гладун та Оксана Друль. Також частина підприємства належить Віталію Сікорському, директорові ТОВ «Радехівський цукор» − одного з найбільших виробників цукру в Західній Україні. Компанія «Західний Буг» входить в аграрну групу з аналогічною назвою, основним напрямком якої є вирощування зернових, технічних та кормових культур. Ця група фірм обробляє 52,7 тис. га землі у Львівській, Чернівецькій, Тернопільській та Волинській областях.

Підприємство «Західний Буг» було основним донором «Української галицької партії» в першому та другому кварталі цього року. Протягом цього періоду компанія внесла на рахунок партії 2,7 млн грн.

Раніше повідомлялося, що ініціатором продажу Будинку книги було ДП «Західукргеологія», адміністративний апарат якого розміщений у цій будівлі. Гроші від приватизації будинку частково скерують на погашення боргів, а це понад 90 млн. грн, та уникнення банкрутства підприємства.

Переможець аукціону повинен виконати низку умов, зокрема дотримуватися вимог законодавства щодо охорони культурної спадщини, оскільки будівля є пам’яткою архітектури. А також «сприяти збереженню приміщень під книгарню та аптеку, які історично знаходяться на першому поверсі».

comments powered by HyperComments