Львів прощається із видатним театральним режисером Романом Віктюком

Понеділок, 23 листопада 2020, 11:05
Роман Віктюк із 1991 року очолював власний театр у Москві, де й помер у вівторок 17 листопада, проте ховають його у Львові
Львів прощається із видатним театральним режисером Романом Віктюком

Сьогодні, 23 листопада 2020 року у Львові прощаються із видатним театральним режисером сучасності Романом Віктюком. Під час руху похоронної процесії можливе ситуативне перекриття руху транспорту.

Прощання із режисером відбувається у церкві святого Андрія на пл. Соборній та у Першому театрі, що на вул. Гнатюка (починаючи із 10 години ранку). Після цього відбудеться перенесення труни із режисером до церкви святого Андрія, де відбудеться відспівування та молитовний чин.

О 14:30 похоронна процесія має вирушити до Личаківського цвинтаря, де Романа Віктюка поховають у родинному гробівці поруч із батьками, що розташований на полі №70. Чин похорону планують розпочати о 15:00.

Зазначимо, що народний артист України та Росії Роман Віктюк помер у вівторок, 17 листопада у Москві у віці 84 років. Він народився 28 жовтня 1936 року у Львові. Навчався у Державному інституті театрального мистецтва у Москві. Деякий час працював у Львові в Театрі юного глядача. Також працював у різних театрах, зокрема у Одесі, Києві, Таллінні, Твері, Вільнюсі, Саратові, Казані та Ризі.

У 1991 році Роман Віктюк створив у Москві театр свого імені, де був головним режисером та художнім керівником. У Львові спільно із Ігорем Подольчаком та Ігорем Дюричем заснував творче об’єднання «Фонд Мазоха». Часто був гостем та учасником українських фестивалів та театральних проектів.

Є постановником близько 200 вистав. Лауреат низки премій, зокрема театральної премії Maratea Центру європейської драматургії, премії «Київська пектораль», премії спілки театральних діячів України «Тріумф» та міжнародної премії Інституту італійської драми за найкраще втілення сучасної драматургії.

comments powered by HyperComments