У Львові представники ДВК стоять в чергах, щоб здати бюлетені та протоколи
У Львові представники дільничних виборчих комісій стоять у чергах в територіальній виборчій комісії, щоби здати бюлетені та протоколи. Зауважимо, що останні місцеві вибори на Львівщині продемонстрували рекордно низьку явку – по місту Львову вона нижча за 40%, а по Львівській області – трохи менше 44%. Втім, це один із найвищих показників по Україні В той же час, у 2015 році на місцевих виборах голосувало більше 55% виборців Львівщини. Про це повідомляє «Радіо Свобода».
«Є кілька причин такої низької явки: на місцеві вибори зазвичай приходить менше людей, тому що у виборця немає відчуття зв’язку «влада-громадянин», владу асоціюють із центром, а місцевого рівня, де вирішується доля регіону, не оцінюють; COVID-19, а це багато хворих і обмеження; були черги біля дільниць, це декого дратувало і виборці розвертались; розмови про Виборчий кодекс, процедура голосування посіяла недовіру у виборців і це стало теж демотиватором», – заявив Радіо Свобода координатар громадянської мережі «Опора» у Львові Тарас Радь.
Під час голосування у Львівській області та у Львові не було виявлено спостерігачами «Опори» і Комітету виборців України системних і масштабних порушень, які могли б вплинути на результат голосування.
«Дрібні порушення щодо недотримання заходів, через черги недотримання соціальної дистанції, не скрізь були кабінки для голосування хворих виборців. Були спроби винесення бюлетенів поза дільницю», – прокоментував представник КВУ у Львівській області Микола Бучин.
Багато хворих на COVID-19 не голосували, про це зазначають в «Опорі» і КВУ.
На Львівщині працювали 15 спеціальних дільниць у лікарнях, але члени ДВК боялись йти в палати до хворих, не приходили і до хворих у помешкання.
«На окремих дільницях виходили з переносними скриньками і швидко повертались, принісши два бюлетені, де мали вдома голосувати 15 виборців. Тобто члени ДВК ні до кого не ходили», – розповів Тарас Радь.