У Львові щорічно фіксують 40 – 50 важких отруєнь дітей алкоголем

П'ятниця, 18 вересня 2020, 19:03
Як не дивно, серед дівчат отруєння алкоголем зустрічаються у півтора рази частіше, а ніж серед хлопців
У Львові щорічно фіксують 40 – 50 важких отруєнь дітей алкоголем

За 8,5 місяців із початку 2020 року в міську дитячу клінічну лікарню міста Львова, що на вулиці Пилипа Орлика госпіталізували 31 дитину із діагнозом «Гостре отруєння етанолом». Усі пацієнти із цим діагнозом були у важкому стані. Про це повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

Як зазначають львівські дитячі медики отруєння етанолом (алкоголем) серед дітей становить 20 − 25% від всіх отруєнь, натомість у Європі цей показник становить 5 − 7%.

«За 8,5 місяців цього року у відділення реанімації поступила 31 дитина з гострим отруєнням етанолом – це був і самогон, і вино, і горілка, і віскі тощо.

З них 60% –дівчата, 40% – хлопці, віком від 10 до 15 − 16 років. Всі діти, які поступають зі Львова і найближчих районів області, є у важкому стані без свідомості з проявами токсичної енцефалопатії, іноді у глибокій комі. З них 10 − 15% мають різного виду травми – від черепно-мозкових травм, до травм грудної клітки, кінцівок, садна, травми живота.

Всім дітям, які поступають до нас, ми проводимо відповідно діагностику і лікування. Проводиться промивання шлунку, введення сорбетнів і відповідна терапія, яка може продовжуватися від кількох годин до доби-півтори — залежно від складу етаноловмісного продукту, віку дитини і виду травми.

Всі діти, як правило, виліковуються, половина з них переводиться у інші відділення для доліковування цих травм, які отримали після чи під час прийому етанолу. В усіх випадках ми сигналізуємо відповідні структури, щоб розуміти, чи діти мають якийсь соціальний захист», – розповів Ігор Лукасевич, завідувач відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії міської дитячої клінічної лікарні.

Він зауважив, що кожного року від 40 до 50 дітей поступають в лікарню внаслідок такого отруєння етанолом.

«В загальній статистиці отруєнь – це досить багато. В нас це приблизно 20 − 25% від всіх отруєнь, тоді як в Європі – 5 − 7% отруєння етанолом», –  додав він.

Зауважимо, що окрім міської дитячої клінічної лікарні м. Львова дітей із важкими отруєннями приймають Львівська обласна дитяча клінічна лікарня «Охмадит», а також Західноукраїнський спеціальний медичний центр і Львівська обласна клінічна лікарні, які мають відділення гемодіалізу із апаратами «штучна нирка».

comments powered by HyperComments