Незважаючи на новий пік захворюваності на COVID-19 на Львівщині і у Львові, Андрій Москаленко і далі хоче відкрити заклади культури

Четвер, 16 липня 2020, 13:32
Заступник міського голови із розвитку не змінив своєї думки навіть після того, як учора на Львівщині виявили майже 200 випадків інфікування коронавірусом
Незважаючи на новий пік захворюваності на COVID-19 на Львівщині і у Львові, Андрій Москаленко і далі хоче відкрити заклади культури

«Наша позиція – інституції культури мають починати працювати, дотримуючись всіх норм і правил», – заявляє заступник міського голови із питань розвитку Андрій Москаленко. На його думку, заклади культури (включаючи, очевидно, театри та кінотеатри) мають розпочати свою діяльність в умовах карантину. Мерія уже звернулася до обласної комісії із питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій із проханням дозволити роботу закладів культури. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Минулого тижня ми провели комплексну перевірку закладів культури. Комісії обійшли величезну кількість інституцій. Культурні менеджери попрацювали відмінно, всі заклади готові на найвищому рівні: дезінфектори, маски, термометри, розмітка.

Окрім того є нова постанова Кабміну від 8 липня, яка дає послаблення для закладів культури. Проте станом на зараз інші установи працюють, а заклади культури не мають змоги. Наша позиція – інституції культури мають починати працювати, дотримуючись всіх норм і правил. Вони мають працювати в нових умовах, адже вони надають ті послуги, за якими львів'яни вже дуже скучили.

Через це все ми звернулись до обласної комісії з питань ТЕБ і НС, щоб на її засіданні було переглянуте рішення щодо роботи закладів культури. Сподіваємось, що впродовж кількох днів ця ситуація буде виправлена», – заявив Андрій Москаленко в ефірі радіо «Люкс FM».

Складається враження, що Андрій Москаленко геть не звертає уваги на те, яка тенденція простежується на Львівщині із поширенням коронавірусу. А вона така, що із суботи 11 липня щодня фіксується збільшення кількості виявлених випадків інфікування коронавірусом, в тому числі вчора зафіксовано 197 випадків інфікування при тому, що зроблено не так вже й багато тестів – 1144. Отож, Львів та Львівщину знову накриває «коронавірусне цунамі» і наразі невідомо, чи захворюваність і далі не буде зростати. Отож, представники влади як на обласному, так і на міському рівні повинні говорити не прослаблення, а навпаки посилення карантинних заходів. І, в першу чергу, під заборону повинні потрапляти ті сфери діяльності, які передбачають довготривале перебування великої кількості людей у закритих приміщеннях, наприклад у театрах та кінотеатрах.

«Додам, що вчора ми відкрили бібліотеки в форматі абонемента. Вони можуть видавати книжки, але не можуть приймати людей. Звісно, їм потрібно працювати в форматі коворкінгу. Також треба відкривати музеї, галереї, театри, кінотеатри… Так вони будуть працювати з обмеженнями, але їх вже треба показувати відвідувачам», – заявляє натомість віце-мер Львова Андрій Москаленко.

Складається враження, що деякі міські чиновники живуть у якомусь паралельному світі і не бачать (чи не хочуть бачити) реальної ситуації на Львівщині, яка стала епіцентром коронавірусної епідемії в Україні. Ціна кожного помилкового рішення влади – це людські життя, які може забрати коронавірус, це додаткове навантаження на заклади охорони здоров’я, де лікарі і так уже перевтомлені.

Фото - Варіанти.

comments powered by HyperComments