Львівський музей Івана Франка презентує проєкт “Франко вдома. На(в)чай з класиком”

Четвер, 23 квітня 2020, 15:17
Дотримуючись карантинних заходів, Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка – #ДімФранка тимчасово призупинив екскурсійне обслуговування та проведення публічних подій. Однак під час карантину активно працює онлайн.
Львівський музей Івана Франка презентує проєкт “Франко вдома. На(в)чай з класиком”

Зокрема, запровадив новий пізнавально-освітній проєкт – «ФРАНКО ВДОМА. На(в)чай з класиком» – це відео-блог, у якому фахівці розповідають цікаві історії про письменника, його родину та сам музей.

На You Tube каналі Дому Франка та Фейсбук-сторінці  вже опубліковано декілька відеовипусків цієї програми.Науковці музею попрацювали на славу і підготували ще багато випусків на різні цікаві теми, які почергово будуть публікувати, зокрема можна буде почути і на UA: Українське радіо. Львів.

Теми випусків – різноманітні і в більшості присвячені таким питанням, на які важко раніше було знайти відповіді в науковій франкознавчій літературі, як-от: який годинник рахував йому час, яку каву любив пити Каменяр, як чаювала родина Франків, куди письменник ходив гуляти зі своїми дітьми та друзями, як відпочивав, зокрема, під час гуцульських вакацій, як комунікував з церквою, як він та його діти вивчали іноземні мови та інші сторінки з життя генія.

Наприклад, перший випуск проекту – розповідь директора музею Богдана Тихолоза про Франка та міцні напої: яким було улюблене вино Івана Франка? У якій крамниці він його купував? Чому історична доля цього вина особлива?

Другий випуск був для діток, який підготувала наукова працівниця Галя Мазур. У кадрі – сам крутихвіст – відомий герой Франкової казки «Лис Микита», який оповів малятам про свої лисячі пригоди та особисте знайомство з письменником.

Найстарша музейна працівниця України, наукова працівниця Дому Франка з понад 60-річним стажем Віра Бонь, своєю чергою, розповіла майже детективну історію портрета Івана Франка пензля Юліана Панькевича.

А Ігор Медвідь, молодий науковець-релігієзнавець, свою розповідь присвятив взаєминам Івана Франка і митрополита Андрея Шептицького. У ній слухачі дізнаються, чи листувалися і чи зустрічалися два Мойсеї українського народу, за що хвалив та за що критикував Іван Франко Шептицького.  Михайло Кобрин, заступник директора музею з наукових питань, розповів  про ставлення Франка до віри і дав відповіді на такі доволі драстичні запитання: чому письменника вважають атеїстом, і звідки пішло таке уявлення; чи вважав Франко релігію шкідливою для суспільства та ін.

Проєкт «Франко вдома» уже має неабияку популярність серед громадськості ще й завдяки тому, що на UA: Українське радіо. Львів кожен з випусків відеоблогу команда Суспільного мовлення адаптовує для радіотрансляції.

Освітня ініціатива «Франко вдома» стала переможцем експрес-проєктів конкурсу «Фокус на культуру», який оголосила Львівська міська рада задля надання ґрантової підтримки на їх впровадження.

comments powered by HyperComments