У Львові відкриваються ялинкові базари: де можна купити різдвяне дерево (адреса)

Вівторок, 3 грудня 2019, 16:41
У Львові з'явиться більше 20 легальних точок продажу ялинок.
У Львові відкриваються ялинкові базари: де можна купити різдвяне дерево (адреса)

Як повідомляє Форпост з посиланням на прес-службу міськради, 3 грудня, у Львові виконавчий комітет міськради затвердив перелік місць, де можна легально торгувати хвойними деревами.

Перелік місць для торгівлі хвойними деревами у період з 18 грудня 2018 року до 6 січня 2019 року:

Галицький район
- вул. Волоська

Залізничний район
- вул. Патона, 4/1
- вул. Петлюри, 11 (біля ринку ТзОВ «Любінське сяйво»)
- вул. Чернівецька – вул. Городоцька (перехід)
- вул. Широка – вул. Гніздовського (біля ринку ТзОВ «Ярмарок»)

Личаківський район
- вул. Солодова, 4 (біля ринку ТзОВ «Дари Львівщини»)
- вул. Поліська, 2 (біля ринку ТзОВ «Галицьке перехрестя»)
- вул. Хмельницького, 120 (біля ринку ТзОВ «Дари Львівщини»)

Сихівський район
- вул. Сихівська, 16а (біля ТзОВ «Замок»)
- вул. Стрийська, 57-59 (біля ринку ТзОВ «САТО» ЛТД)
- просп. Червоної Калини, 36-40

Франківський район
- вул. Княгині Ольги, 112 (біля ТзОВ «Провесінь Ю. М. М.»)
- вул. Наукова, 29 (біля ТзОВ «Фест-Вест» ЛТД)
- вул. Володимира Великого, 59в

Шевченківський район
- вул. Величковського (біля будинку №8)
- вул. Гайдамацька, 9а (біля ТЦ «Володар»)
- вул. Гетьмана Мазепи, 11 – вул. Пилипа Орлика
- вул. Грінченка, 4 (біля ринку ПП «Холм»)
- вул. Миколайчука, 8 (біля ринку ТзОВ «Фірма «Світлиця-3»)
- вул. Шевченка, 360-364 (біля ринку ФГ «Ярослава»)
- просп. Чорновола, 67а (біля ринку ТзОВ «Старий лицар» ЛТД).

Державні лісогосподарські підприємства розпочали реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спецплантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів.

«Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища, - зазначають у Державному агентстві лісових ресурсів України. - До сфери нашого управління належать 73% лісового фонду України, а тому забезпеченням новорічними ялинками займаються ще й інші лісокористувачі».

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

- на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 14,1 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку, з них 2,8 млн шт. - стандартні, які можливі для реалізації;

- щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом у загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна обрати (відсортувати) близько 1 млн шт. новорічних ялинок;

- у низці областей вирощують ялинки в горщиках;

- є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

Асортимент порід, які вирощуються як новорічні ялинки: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

Заготівля ялинок проводиться за заявками торговельних організацій та споживачів.

Цього року державними лісогосподарськими підприємствами заплановано реалізувати понад 500 тис. шт. новорічних ялинок. Потрібно зазначити, що вирощені дерева, заплановані для реалізації, заготовлюються під замовлення покупців.

В Україні середня ціна при купівлі ялинок у державних лісгоспах становить 75 грн за погонний метр. Ялинки у горщиках можна придбати в середньому від 100 гривень (ціни формуються в залежності від породи та розміру).

Реалізація та перевірка легальності походження

Громадяни можуть купувати ялинки прямо в державних лісгоспах. Це буде значно дешевше, ніж на ялинкових базарах. Окрім того, лісгоспи організовуватимуть роздрібну торгівлю ялинками на торгових точках, майданчиках, ярмарках і ринках обласних, районних центрів та інших населених пунктів.

Новорічні ялинки будуть маркуватися спеціальними уніфікованими засобами:

- самоклейними етикетками;

- пластмасовими бирками-стяжками.

Ці засоби розриваються при спробі їх зняття і тим самим унеможливлюється їх повторне використання.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься у Систему електронного обліку деревини. У Систему ЕОД вносяться дані щодо постачальника, його підпорядкованості і форми власності. Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номера з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Для зручності покупців з метою перевірки легальності походження новорічної красуні державним підприємством «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» розроблено програмне забезпечення для Android (yalynka.info – можна безкоштовно встановити), за допомогою якого кожен покупець має можливість ознайомитися з походженням новорічної ялинки (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії).

У Держлісагентстві сподіваються на свідомість громадян при придбанні ялинок та просять при виборі новорічних ялинок звертати увагу на наявність маркування уніфікованими засобами. А про факти зловживання або виявлені порушення просять повідомляти до територіальних органів Національної поліції та Держлісагентства.

 

 

 

comments powered by HyperComments