На Львівщині створили 3Д модель давнього міста Пліснеськ

Середа, 30 жовтня 2019, 13:54
Місто досліджували понад 200 років.
На Львівщині створили 3Д модель давнього міста Пліснеськ

За сприяння Українського культурного фонду було проведено реконструкцію та здійснено 3D-візуалізацію планувальної структури Пліснеського археологічного комплексу, який існував упродовж VII-XIII століть.

Цій події передували понад 200 років археологічних досліджень Пліснеська, більш як 4 роки діяльності Історико-культурного заповідника “Давній Пліснеськ”, понад 5 місяців праці в проєкті "3D - модель Давнього Пліснеська" у межах програми "Створюємо інноваційний культурний продукт" - програма УКФ.

Пліснеський археологічний комплекс розташований на теренах природних ландшафтів низькогірного пасма Вороняків — частини Гологоро-Кременецького кряжу. Зазначимо, що комплекс входить до Національного природного парку «Північне Поділля».

Комплекс археологічних пам'яток знаходиться на території та в околицях села Підгірці, Бродівського району, Львівської області. Він «лежить» на шляху від Золочівського до Підгорецького замків, що входять до складу популярного туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини». Відстань від замку у Підгірцях до Пліснеська складає близько 1,5 км, а територію самого комплексу перерізає шосе Золочів–Броди.

Базовими пам'ятками слов'янського, давньоруського та пізньосередньовічного періодів є:

- давньослов'янський культовий центр кін. VІІ–Х ст. (ур. «Оленин Парк»);
- слов'янське городище ІХ–Х ст. (ур. «Побіч», «Поділ», «Кецарки», «Оленин Парк», «Замчисько», «Високе городиско», «Поруби»);
- давньоруське городище ХІІ–ХІІІ ст. (літописний Пліснеськ), (ур. «Оленин Парк», «Замчисько»);
- курганний могильник ХІ — поч. ХІІ ст. (ур. «Поруби»);
- підгорецький («здавна іменований Пліснеський») монастир ХІІ–ХVІІІ ст. (ур. «Оленин Парк» та «Високе городиско»).

comments powered by HyperComments