Львівські митці зведуть храм біля ДАПу
Однак до побудови Храму святої Анни може долучитися кожен: досить лише придбати один із брусів. Святиня має з'явитися за 20 км від Донецького аеропорту в с. Карлівка. Саме на цій території ще від початку війни, в межах волонтерського проекту «Тризуб-Дентал», ідейник проекту Мирон Угрин лікує з колегами бійцям зуби. Зараз це роблять на борту «Слона» — пересувного стоматологічного комплексу. Вже допомогли майже 40 тис. воїнів.
«Маємо в Карлівці Донецької області комплекс, який обладнаний найкращою апаратурою. Бо ми давно перейшли від лозунгу «Все для фронту» до гасла «Все краще для фронту». Тому обладнання все нове. Це є комп'ютерна томографія, хірургічні мікроскопи», — розповів ідейник зведення Храму святої Анни, керівник стоматологічної клініки Мирон Угрин. Про це пише ZAXID.NET.
Духовний осередок зведуть, аби бійці мали де перечекати чергу до лікарів. Зараз бруси та ґонт для храму на станках — як і 150 років тому — вручну вистругують верховинські майстри.
«На хорах буде бібліотека. Там встановимо столики. Бійці зможуть за ними посидіти —почитати книжки. Лавки будуть розставлені в церкві. Можна собі просто перепочити. Можна з хлопцями поговорити про якісь їхні проблеми, це буде місце, де можна буде їх зібрати разом», — пояснив Мирон Угрин.</p>Храм покриватиме 220 квадратних метрів ґонту. А на вікнах буде вітражне скло виконане в стилістиці писанки з 26 спечених елементів. Вітражі творить знаний львівський майстер гутного скла Андрій Бокотей.
«Вікна в тому храмі є досить низько. Я старався, щоб можна було їх розглядати, всі деталі. Тому додав у вітраж перекручені ниточки венеційські, як колись називали їх», — пояснив майстер гутного скла Андрій Бокотей.
А от іконостас буде від відомого іконописця Тараса Лозинського. Він почав малювати його від перших днів Майдану. А за місяць-два Герої Небесної Сотні вже дивилися на автора з ікон як апостоли.
«У той час почалися розстріли на вул. Інститутській. І то так сильно вразило мене, вплинуло на мене. Я собі ходив і дивився на ті фото на Інститутській... Розумію, що вони всі Герої. Але мені залишилося вподобання від певних лиць. Тож точно на іконостасі є перші два загиблі Герої – Нігоян і Жизневський», — поділився емоціями іконописець Тарас Лозинський.
Храм встановлять на сході вже цієї осені. А оскільки його кошторис — понад 2 млн грн, то ідейники поділили цю суму на кількість брусів — а їх є 700. І придумали, що кожен охочий може наче «придбати» цю деталь.
«За один брус вийшло 3 тис. грн. Ми майже реалізували понад 200 брусів. Тож тепер на кожному брусі буде табличка жертводавця – хто пожертвував деревину. Наприклад є брус Львівського батяра 001», — підсумував Мирон Угрин.
А коли війна закінчиться, то храм або повернуть на Львівщину, або віддадуть у Музей АТО в Дніпрі під відкритим небом.