ПЦУ не прийме скандальну парафію УГКЦ зі Львова

Понеділок, 4 березня 2019, 22:48
Про це заявив голова інформаційного відділу ПЦУ Євстратій (Зоря).
ПЦУ не прийме скандальну парафію УГКЦ зі Львова

Про перехід парафії до ПЦУ повідомив голова парафіяльних зборів Ігор Барановський, проте коментувати деталі відмовився. Пізніше було оприлюднене відео, де був присутній архієрей Дрогобицько-Самбірської єпархії ПЦУ владика Яків (Макарчук) та священик Михайло. Владика Яків звернувся до парафіян з закликом прийняти отця Михайла як свого настоятеля, проте той відмовився прийняти парафію, хоча й провів у храмі службу.

«Ось отець Михайло, якщо даєте згоду, отче [звертається до отця Михайла, на що він схрещує руки, відмовляючись]... Святе місце пустим не буде. Не хоче він – буде другий, третій, десятий. Він [отець Михайло] в душі хоче, але ще не знає як вчините ви з ним і як будуть далі розгортатися події… Ви бажаєте, ви хочете бути православними, і не ви перші», – звернувся до парафіян отець Яків.

«За його [отця Якова] словами, його просто запросили прийти подивитися. Він цю парафію не приймав і ніяких рішень не робив, тим більше, що це не є територія, на якій він може здійснювати якусь канонічну діяльність. У Львові є дві єпархії, які належать до нашої церкви: одну єпархію очолює митрополит Макарій, іншу – митрополит Димитрій. На засіданні синоду 4 березня вони заявили, що цієї громади не приймали. Тому присутність архієпископа Якова у цьому храмі була якимось чином використана для того, щоб мати певний інформаційний привід», – пояснив інцидент Євстратій Зоря.

Також архієрей додав, що сам митрополит Епіфаній відмовився приймати парафію, бо вважає це неправильною поведінкою стосовно УГКЦ та РКЦ.

«Наша церква перебуває у взаємодії із УГКЦ і РКЦ. Мені відомо, що митрополит Епіфаній особисто запевнив, що у цю ситуацію наша церква втручатися не буде. Тобто незважаючи на виявлене бажання членів громади, яке для нас стало несподіванкою, враховуючи всі супутні обставини, до Православної церкви України ця громада не може бути прийнята», – зазначив Євстратій Зоря.

comments powered by HyperComments