Колектив школи №6 та батьків учнів звинувачують в українофобії

Неділя, 3 березня 2019, 12:05
Школі закидають використання комуністичної символіки, шовінізм та навіть російськомовний сайт.
Колектив школи №6 та батьків учнів звинувачують в українофобії

Зокрема, у школі були виявлені банери з георгіївськими стрічками (заборонені в Україні), банер «вклад комуністів у перемогу України», портрети комуністичних військовиків, які брали участь у нападі на УНР.

Педагоги школи заперечують факти антиукраїнських настроїв: мовляв, усі банери – це лише історичний фактаж, російський сайт  - рішення батьків та їхня ініціатива, а дипломи та нагороди від ГО «СВІМ» ( фарм - організація «Оплоту») узагалі провина управління освіти.

"Шкода що виборча кампанія перенеслася до школи, адже це територія, де немає місця виборчим перегонам.

 

  • Щодо подій, які склалися навколо СЗШ№6 м. Львова:

 

  • Атака на фасад будівлі – зображення комуністичної символіки, якої насправді немає

 

  • Мовна претензія щодо офіційного сайту школи. – Сайт було створено у 2006 році батьками і утримувався за їх кошти. Зараз створено новий сайт, виключно українською.

 

  • Перевірка шкільних стендів, наповнення яких було спотворено активістами.

 

  • Щодо звучання Гімну – патріотизм вимірюється вчинками, а не тільки триманням руки на серці під час його звучання.

 

Школа згідно закону про освіту є українською: в школі викладають багато предметів українською мовою, а саме Історія України, географія України, трудове навчання, Захист Вітчизни, Фізика, Художня культура, Технології. У школі проводиться патріотичне виховання:

 

  • Вшановуємо бійців, які воюють на Сході України та пам'ять про тих, хто загинув.

 

  • Уроки мужності проводять курсанти офіцери з Академії сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного

 

  • Батьки, учні, педагоги активно беруть участь у навчально-виховному процесі:

 

В школі традиційно відзначають День вишиванки, День Соборності, День захисника України, проводять Шевченківські Дні, Тиждень до Дня української писемності, міжнародний День рідної мови, щороку пишемо радіодиктанти з української мови – не тільки учні, але й вчителі, вшановуємо пам'ять жертв Голодоморів, загиблих воїнів Крут, Небесної Сотні та полеглих воїнів АТО. Наші учні брали участь у флешмобах: одночасне виконання Гімну, «Щедрик єднає світ», «Ой у лузі червона калина», «Пісня – міст через століття». Школа взяла участь у Всеукраїнському уроці доброти. Щопонеділка перший урок починається з Гімну України. Учні неодноразово відвідували музей Визвольної боротьби, Тюрма на Лонцького, експозицію у Палаці Потоцьких, присвячену батальйону «Донбас».

 

Завдяки батькам в школі функціонує театральний гурток, де учні роблять постановки українською мовою. Гурток виступає у школі з виставами до Дня св. Миколая, Андрія, Різдва, колядує з вертепом, а також має виїзні постановки в інших школах Львова та дошкільних навчальних закладах. Неодноразово ставали лауреатами різноманітних театральних конкурсів.

 

Наші учні є переможцями таких конкурсів як конкурс ім. Яцика, Шевченка. Наші випускники демонструють відмінні результати на ЗНО з української мови. В середньому наші учні набирають 185-195 балів на ЗНО з української мови. Серед наших учнів є випускники ліцеїв імені Героїв Крут, Академії сухопутних військ ім. П. Сагайдачного. Вони вибрали свій життєвий шлях бути військовими Збройних Сил України. Випускники школи є волонтерами. Зусиллями школи і батьків було закуплено і передано ліки воїнам АТО, також наші учні пишуть листівки на підтримку наших захисників. Найголовніше – батьки учнів, які навчаються нашій школі воювали і воюють на Сході нашої Держави. Серед них є герої, які віддали життя за наш спокій, нашу незалежність".

comments powered by HyperComments