Львів’ян кличуть взяти участь у програмі реставрації вікон

П'ятниця, 8 лютого 2019, 00:37
Ця ініціатива  - проект ЛМР.
Львів’ян кличуть взяти участь у програмі реставрації вікон

«Щоб зрозуміти важливість цієї програми, хочу нагадати, що з минулого року ми щотижнево проводимо засідання адміністративної комісії, яка розглядає порушення, вчинені фізичними чи юридичними особами на пам’ятках архітектури. Найпоширеніше порушення — це заміна дерев’яних вікон на пластикові. Мешканці, яких ми запрошували на засідання, розповідали, що для них проблемною є вартість реставрації — вона дорожча ніж заміна на пластикове. Оскільки для нас важливо не лише йти шляхом карати і накладати штрафи, ми вийшли з ініціативою, щоб з міського бюджету дофінансовувати роботи з реставрації. Такі роботи дуже важливі, адже це докапіталізовує фактичну вартість будинку. Вартість, цінність і привабливість будинку збільшується, коли у ньому стоять автентичні вікна», — наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Цей процес є продовженням програми фінансування реставрації Старого Львова, яка організована урядом ФРН.

«Для нас було важливим продовжити цей проект, адже мешканці вже звикли, що дофінансовують реставрацію вікон, а також залишилися заявки, які не вдалося реалізувати в час діє проекту GIZ. Тому місто перебрало на себе повноваження GIZ, адже ми хочемо, щоб проекти, які вони започаткували, мали продовження.

 

Хочу відзначити, що архітектура Львова, починаючи з XVII ст і до сьогодні, мала свої характерні особливості. Вікна завжди були підпорядковані певному стилю. Це залежало, на той час, від можливостей промисловості випускати скло відповідних габаритів. Коли подивитися на будинок, який має автентичні вікна, можемо відслідкувати, яка мода тоді панувала, які були конструктивні можливості. Вікно в стилі ренесанс не могло мати такого поділу, як вікно в стилі модернізм. Тому автентичні вікна є унікальними — це твори ужиткового мистецтва, бо робилися власноручно майстром», — розповіла Ліля Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Нагадаємо, що вже два роки діє спільна українсько-німецька програма з реставрації історичних брам у Старому Львові. Проте, за увесь час число відреставрованих брам не досягло навіть 30 штук. У ситуації з вікнами представники ЛМР очікують кращого результату, адже за останні 7 років відреставровано аж 750 вікон, а тепер на роботи є ще й дворічна гарантія.

comments powered by HyperComments