Львів найбільш активно використовував ProZorro у 2018 році
Цей рейтинг створений та опублікований ДП «Прозорро.Продажі». Проаналізовано 4 напрямки, за якими муніципалітети працюють в системі ProZorro. Продажі: мала приватизація, оренда нерухомості, продаж майна та оренда тимчасових торгових місць, як повідомляє прес-служба Львівської міської ради.
«Львів опинився на першому місці тому, що працює за кожним напрямом: мала приватизація, оренда, майно, тимчасові торгові споруди. Місто є лідером з продажів об’єктів малої приватизації. Львів’яни заробили в 2018 році 135 млн грн у бюджет міста через ProZorro. Продажі», — інформує ДП «Прозорро.Продажі».
«Аукціони — це свідома політика Львова протягом останніх років, бо це прозора і ефективна приватизація майна громади. Верховна рада України підтримала політику прозорої приватизації, яку ми провадили, і прийняла новий Закон України про приватизацію, який передбачив, що приватизація майна здійснюватиметься способом аукціонів, з використанням електронних майданчиків системи ProZorro.Продажі. Був складний і довгий період подальшої розробки підзаконних нормативних актів та адаптація самої системи ProZorro до вимог закону і актів Кабінету Міністрів України. І як тільки з’явилися технічні можливості, ми опублікували перші інформаційні повідомлення у системі ProZorro, і ми були одним із перших міст, які це зробили.
Приватизація майна способом аукціону — пріоритет управління комунальної власності Львівської міської ради. Адже аукціони дають змогу отримувати максимальні надходження до бюджету, оскільки під час торгів значно зростає ціна об’єкту”, — наголошує Інна Свистун, начальник управління комунальної власності ЛМР.