У Львові хочуть заборонити утепляти будинки історичного значення

П'ятниця, 4 січня 2019, 12:55
Для запобігання руйнування історичних будівель, у мерії підготували проект рішення виконавчого комітету, яким передбачена заборона утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури та заборона клаптикового утеплення фасадів.
У Львові хочуть заборонити утепляти будинки історичного значення

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Для проведення утеплення в будинках, які є в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, необхідно буде отримати відповідні дозволи управління охорони історичного середовища. Підготовка цього рішення спричинена змінами, внесеними вкінці минулого року, до Постанови Кабінету Міністрів, якою затверджено перелік будівельних робіт у будинках, які не потребують отримання дозволів.

«У червні 2017 року була прийнята Постанова Кабінету Міністрів, якою затверджено перелік будівельних робіт, які не потребують отримання дозволів. До цієї Постанови, вкінці минулого року, було внесено доповнення, відповідно до яких не буде потребувати погодження утеплення фасадів будинків. Цими доповненнями передбачено не лише утеплення фасадів, але й дахів, підвалів, цоколів. З точки зору ефективного енергозбереження — все правильно, але щодо архітектури в історичних містах, то такий підхід може завдати значної шкоди, адже декор будинків буде цілком знищено. Адже ми знаємо випадки, коли в будинках, які не є ні пам’ятками архітектури і не мають історичної цінності, проводять клаптикове утеплення, клаптикове фарбування, яке не додає як краси будинку, так і не сприяє енергозбереженню», — розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Для запобігання цьому, у Львівській міській раді підготовлено проект рішення виконавчого комітету, яким передбачена заборона клаптикового утеплення у будинках; заборона утеплення будинків, які є пам’ятками архітектури; а в будинках, які розміщені в межах історичного ареалу, але не є пам’ятками архітектури, для проведення робіт з утеплення фасадів, необхідно буде отримати відповідні дозволи від управління охорони історичного середовища ЛМР.

«Цей проект рішення буде винесено на розгляд виконавчого комітету після усіх юридичних погоджень. Коли це рішення буде прийняте виконкомом, ми скеруємо лист до Кабінету Міністрів для ознайомлення з нашим рішенням. Наше рішення є дороговказом і визначає певні рамки, які запобігатимуть руйнуванню пам’яток архітектури. Наша позиція чітка: якщо є історична забудова і будинок є пам’яткою архітектури — передбачена повна заборона утеплення, і жодних дискусій бути не може. Якщо ж такі дії відбуватимуться, дай Бог, щоб цього не було, то розглядатимемо це на засіданні адміністративної комісії, створеної при виконавчому комітеті ЛМР щодо порушення законодавства про охорону історичної спадщини, і накладатимемо штрафи. Ми також скерували звернення до уряду щодо збільшення розмірів штрафів за порушення, вчинені фізичними і юридичними особами на пам’ятках архітектури», — наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Позицію міста щодо заборони утеплення фасадів в будинках-пам'ятках архітектури та клаптикового утеплення підтримує громадський активіст Юрій Тер-Арутюнян.

«Це питання дуже актуальне. Маємо багато випадків, коли нищиться будівля через клаптикове фарбування, хаотичну заміну вікон, брам. Якщо буде зелене світло для утеплення фасадів у будинках-пам'ятках архітектури, — буде втрачено автентичні елементи фасаду. Тому ми за рішучі кроки, які запобігатимуть цьому», — підкреслив Юрій Тер-Арутюнян, громадський активіст.

 

comments powered by HyperComments