23 міста України та дві країни приєдналися до акції одночасного виконання колядки «Нова радість стала»

Четвер, 27 грудня 2018, 12:27
“Нова радість стала” — одна з найвідоміших українських колядок, що поєднала в собі найкращі елементи релігійного і народного колядування. Саме її 3 роки тому обрали для всеукраїнської акції одночасного співу організатори Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”, що проходить у Харкові напередодні Старого нового року.
23 міста України та дві країни приєдналися до акції одночасного виконання колядки «Нова радість стала»

У перший рік акції  - у 2017 році, - в ній приймали участь 3 міста, в 2018 до них додалися ще 2, а в 2019 до участі вже долучилося 23 міста та 2 країни - Польща та Німеччина.  Організатори запрошують всі фестивалі, що проходитимуть цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції.

Вже третій рік поспіль під час “Вертеп-фесту” пролунає над Україною одна з найвідоміших колядок - «Нова радість стала». У 2017 році в трьох містах — Харків, Львів і Краматорськ —. відбулася перша акція спільного виконання колядки, коли рівно опівдні на головних площах міст сотні людей заспівали відомі всім слова. В 2018 до них приєдналися ще 3 міста — Хмельницький, Кам'янець-Подільський та Тернопіль. В цьому році організатори “Вертеп-фесту” отримали підтвердження про залучення до акції з 23-х міст України. У Харкові "Нова радість стала" відбудеться також о 14:30 на площі Свободи одразу після Параду вертепів головною вулицею міста.

“Ми координуємось з іншими зимовими фестивалями, центрами культури інших міст, з тим, щоб в один день і час заспівали разом цю відому і улюблену багатьма колядку, — ділиться головна координаторка фестивалю, директорка організатора “Вертеп-фесту” БО “БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. — Сподіваємось, що до її виконання долучаться всі учасники вертеп-параду і “Нова радість” прозвучить в Харкові більш чим в 1 000 голосів, до яких приєднаються інші міста. Хочемо, щоб вона лунала над Україною і захищала всіх як своєрідний купол добра і надії, що вкриває нашу країну”.

До події долучаються творчі колективи, громадські організації й державні установи з усієї України —.від Львова, Ужгорода та Хмельницького до Полтави і Сум, а також Донецької та Луганської областей.  Саме Львів став першим містом, яке у 2017 році підтримало старт акції “Нова радість стала” і вже третій рік поспіль буде брати в неї участь.

“З самого початку ми з задоволенням долучилися до акції “Нова радість стала”, —розповідає організатор акції у Львові, голова правління телекомпанії “Моноліт” Ігор Нетлюх, — Тоді колядку заспівали близько 60 учасників колективів Міжнародного різдвяного фестивалю “Українська коляда” з Польщі, Білорусі та України. До співу також приєдналися львів'яни, які поверталися з церковної служби. В цьому році, сподіваємось, буде ще більше охочих відчути себе частиною всеукраїнського різдвяного співочого привітання. А ми, як організатори, обіцяємо зробити якісний професійний відео-репортаж цієї події. Чекаємо, що до нас приєднаються місцеві жителі і ми заспіваємо разом, вітаючи нашу рідну Україну”.

Цього року всеукраїнська акція буде не тільки набагато масштабнішою, але й виходить за межі країни. До неї приєднується молодь з Німеччини і Польщі. В польському місті Прошовіце за згодою з місцевим Муніципалітетом співатимуть колядку на великому міському фестивалі.

“Цю акцію вирішив підтримати Міжнародний молодіжний європейський культурний центр, — розповідає керівниця волонтерів “Вертеп-фесту”, співзасновниця ГО “Астерікс” Анжеліка Ібрагім. — У Польщі в 3-ох містах — у Варшаві, Прошовіце та Кракові, а в Німеччині у 2-ох — у Берліні і Мюнхені майбутні учасники акції вже вчать слова колядки “Нова радість стала” та завзято репетирують. Дивовижно, що вони зовсім не знають української мови, але рішуче налаштовані заспівати разом з Україною”.

Кожен охочий може стати організатором всеукраїнської акції в своєму місті. Або можна приєднатися до неї, прийшовши до обраної локації в одному з тих міст, що до неї долучилися, скоріш за все, це буде місцевий зимовий фестиваль. Якщо за якихось обставин це неможливо, то де б ви не були, пропонують організатори, у суботу 12 січня о 14.30 годині маєте заспівати “Нова радість стала”, зробити під час співу відео-селфі, а потім розмістити його на своїй сторінці та сторінці  Вертеп-Фест у Харкові у Фейсбуці та/або Інстаграмі https://www.instagram.com/vertep.fest з хештегом #НоваРадість, #ВертепФест2019.

“У сучасному житті не вистачає по-справжньому позитивних, світлих новин, — впевнена керівниця та організаторка проведення акції "Нова радість стала" в рамках фестивалю “Вертеп-фест” Ірина Голубєва. —.Тож давайте разом поширювати цю саму щиру і світлу звістку про народження Сина Божого. Привітайте один одного та приєднайтеся до всеукраїнської акції — співу колядки “Нова радість стала”. Хай лунає пісня, що об’єднує в радості та є молитвою про щастя нашій славній Україні!”.

Організатори закликають всі фестивалі, що проходять цими днями, творчі колективи і кожну небайдужу людину взяти участь у всеукраїнській акції та чекають ваші заявки до 10 січня за телефонами 097 630 7376, 066 823 9992 або на електронну пошту kharkiv_wu@ukr.net . Також організатори запрошують всіх охочих зануритися у справжню святкову атмосферу автентичних українських гулянь і завітати 12 і 13 січня на “Вертеп-фест 2019” у Харкові та закликають вертепні гурти реєструватися до участі у Фестивалі за посиланням: https://goo.gl/XuB9EK

Міста, що приєдналися до акції:

Вінниця, КУ «Вінницький обласний центр народної творчості»

Дніпро, Управління культури, національностей і релігій (ОДА)

Житомир, Управління культури та туризму (ОДА), КЗ «Житомирський обласний Центр народної творчості»

Кам'янець-Подільський, Фестиваль «Від Миколая до Йордана», майдан Відродження, 1.

Київ, КЗ «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Київської обласної ради

Краматорськ, КУ культури «Донецький обласний учбово-методичний центр культури»

Кропивницький, Департамент культури, туризму та культурної спадщини (ОДА), Обласний Центр народної творчості

Луцьк, Департамент інфраструктури та туризму (ОДА), Обласний науково-методичний центр культури

Львів, Міжнародний фестиваль-конкурс культури та мистецтв «УКРАЇНСЬКА КОЛЯДА 2019»,  пл. Петрушевича, 2, Лівівський державний палац естетичного виховання учнівської молоді

Миколаїв, KЗ «Миколаївський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи»

Полтава, Департаменту культури і туризму (ОДА), КУ «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради

Рівне, КЗ «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради

Сєвєродонецьк, КУ «Луганський обласний центр народної творчості»

Суми, Відділ промоції та туризму (ОДА), KЗ «Сумський обласний науково-методичний центр культури і мистецтв» Сумської обласної ради

Тернопіль, Містерія Різдвяного свята: «Луна музеєм Коляда!..» , «Ялинка міського голови», Тернопільський обласний методичний центр народної творчості

Ужгород, КУ «Обласний організаційно-методичний центр культури»

Харків,  БО «Благодійний фонд «Харків з тобою», майдан Незалежності

Херсон, КЗ «Херсонський обласний Центр народної творчості» Херсонської обласної ради

Хмельницький, Фестиваль "Мистецька зима у Хмельницькому", Управління культури, національностей, релігій та туризму (ОДА), КУ «Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва» Хмельницька обласна рада, в Торговому центрі "Оазис". вул. С. Бандери, 2а

Черкаси, Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю (ОДА)

Чернівці, Учбово-методичний центр культури Буковини

Чернігів, Управління культури (ОДА), Департамент культури і туризму, національностей та релігій (ОДА), КЗ «Обласний центр народної творчості» Чернігівської обласної ради.

Гаряча лінія організаційного комітету: +38 066 823 999 2 або +38 097 630 73 76

Ресурси  Вертеп-фесту 2019:

Сайт проекту: https://vertepfest.com/

Сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/events/212178935859032/

Подія на Facebook: https://www.facebook.com/events/363953637759714/

Головний організатор — БО «Благодійний фонд «Харків з тобою» 

comments powered by HyperComments