У Львові стартував проект «Споріднені душі»
У стінах музею сакральної барокової скульптури Йогана-Георга Пінзеля (пл. Митна,2) за сприяння Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького представлять оригінали графічних творів Тараса Шевченка з колекції Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ), копії офортів із оригінальних дощок Франсіско де Гойї з серії «Капрічос», що зберігаються в колекції музею Франсиско де Гойї в м. Сарагоса (Іспанія). Між минулим і сьогоденням – абстрактні скульптури Карлоса Гарсії Лаоса із глибоким концептуальним змістом: Материнство, Лицемірство, Сутність, Самотність, Гуманізм, Початок - Кінець, Симбіоз, Душа, Мистецтво.
Проект висвітлює морально-етичні проблеми людства поза часом та простором. Вони виникли разом із людською цивілізацією, а з її розвитком лише поглиблювалися та загострювалися. Ми говоримо, що сучасне суспільство переживає моральну дезорієнтацію та моральне «падіння». Саме це показували у свої творах на поч. ХІХ ст. Франціско де Гойя в Іспанії, а в середині ХІХ ст. Тарас Шевченко в Україні. Художники творили в часи, коли їх народ потребував морально-етичних орієнтирів та самовизначення. У Тараса Шевченка – «Мальовнича Україна», «Сюїта самотності», «Притча про блудного сина», у Франціско де Гойї – «Капрічос», «Жахи війни», «Притчі».
Поєднання в одному просторі творів геніальних художників минулого та сучасного митця допоможе краще зрозуміти та почути один одного, замислитися над соціальними проблемами, які висвітлювали в своїй творчості Тарас Шевченко в Україні, Франціско де Гойя та Карлос Гарсія Лаос в Іспанії, і які є актуальними сьогодні, скрізь і завжди.
На церемонії відкриття 8 травня 2018 р. о 14:00 візьмуть участь генеральний директор національного музею Тараса Шевченка Дмитро Стус, головний зберігач та ідейний натхненник проекту Юлія Шиленко та іспанський скульптор Карлос Гарсія Лаос.
О 15:00 для відвідувачів виставки іспанський скульптор Карлос Гарсія Лаос та старший науковий співробітник Національного музею Тараса Шевченка Анастасія Євглевська проведуть лекцію "Концептуальне мистецтво". На прикладах власних робіт сеньора Карлоса, а також робіт Тараса Шевченка та Франсіско де Гойї буде показано різні способи транформації рефлексій митців у зображення та скульптуру, специфіку застосування простих геометричних форм та кольорів для вираження філософських ідей.
Виставка доступна для огляду з 8 травня до 6 липня 2018 р. за графіком роботи музею сакральної барокової скульптури Йогана-Георга Пінзеля.