В яких маршрутках Львова пенсіонери можуть їздити безкоштовно (перелік)

Понеділок, 22 січня 2018, 13:01
Львівським пенсіонерам доведеться платити за проїзд не у всіх маршрутках.
В яких маршрутках Львова пенсіонери можуть їздити безкоштовно (перелік)

Перелік маршрутів, які стануть для пенсіонерів платними, опублікував ZAXID.NET.

Нагадаємо, Із 20 січня львівські приватні перевізники вирішили зробити платним проїзд у маршрутках для пенсіонерів. Про це вже попереджають у своїх маршрутках – у салонах з’явилися відповідні оголошення. Пенсіонери будуть платити за проїзд як усі інші пасажири. Проте не у всіх маршрутках.

У Ратуші ж запевняють: вимагають гроші приватні перевізники самовільно. Місто не приймало таких рішень. А комунальний транспорт наразі перевозитиме пенсіонерів безкоштовно.

У Асоціації перевізників пояснюють: рішення брати гроші за проїзд із пенсіонерів за віком у Львові прийняли чотири приватні фірми: "Міра і К", АТП-14630, "Фіакр-Львів", "Успіх БМ". Вони охоплюють 65% від усіх маршрутів. Та 7 категорій пільговиків, за яких місто відшкодовує компенсацію, це не стосується. Пенсіонерам, мовляв, пільги на транспортні послуги не передбачені законами України.

"На сьогодні питання категорії "пенсіонери за віком" не врегульоване законом України. Якщо Верховна Рада України, Кабмін завтра, післязавтра це питання врегулюють на законодавчому рівні, тоді ми порушувати закон не будемо", – зазначив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

Найближчим часом не будуть брати грошей із пенсіонерів в автобусах комунального АТП-1. Це чітка позиція мерії. Підприємство обслуговує 19 міських маршрутів. А от із автобусами, які обслуговують приватники, дійсно склалась правова колізія.

"Дійсно, законом визначено чіткий перелік і пенсіонерів там немає. Їхні пільги визначені постановою Кабміну. Не може держава не регулювати ці питання. Не може вона скидати це на органи місцевого самоврядування", – зазначив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

Нагадаємо, у липні на Львівщині запровадили 50-відсоткову оплату за проїзд для пенсіонерів, решта пільгових категорій їздять безкоштовно. Це рішення тоді погодила обласна адміністрація. А з 18 грудня минулого року вартість проїзду в міських автобусах Львова зросла з 4 до 5 грн.

comments powered by HyperComments