Львівщина стане другою областю в Україні, у якій працюватиме "сухий порт"

Середа, 6 грудня 2017, 14:09
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.
Львівщина стане другою областю в Україні, у якій працюватиме "сухий порт"

"Сухим портом" називають перевантажну базу, забезпечену залізничним сполученням, на якій розміщені склади тимчасового зберігання, споруди для техобслуговування контейнерів, відкриті майданчики для їх зберігання. Весь комплекс забезпечений електронним документообігом. Передбачається, що у "сухому порту" можна буде оформити митну документацію на вантаж, що суттєво економитиме час. Тут буде змога перетримати контейнери, допоки вантаж не розійдеться у потрібних напрямках, зазначає Володимир Гірняк.

"Наразі, наскільки мені відомо, в Україні такий лише один – "Одеса-Ліски". У нашому ж випадку йдеться про перевантажувальну зону на стику вузької і широкої колії. Маршрут - із території Польщі до Мостиського району. Звичайно, для початку, маємо зебезпечити наш регіон європейською колією. Це дасть можливість циркулювати вантажам із України в Європу і навпаки. Наразі проект на стадії обговорення, проте його перспективність та актуальність важко переоцінити", - написав він.

За його словами, ще не визначено самої земельної ділянки, де буде розташований "сухий порт". Серед напрацювань – території залізничних станцій Мостиська-1, Хоросниця та Родатичі. Про дати і цифри теж говорити наразі зарано.

comments powered by HyperComments