Як у Львові можна купити квартиру на колії

Олег Довганик  |  Четвер, 31 серпня 2017, 23:45
Інвестором будівництва є торговий центр
Як у Львові можна купити квартиру на колії

«Житло, яке не буде схоже на жодне інше, … Ви одразу зможете оцінити комфортність та затишок свого нового помешкання» - саме такими солодкими словами закликають львів’ян купувати квартири у новому житловому комплексі - Forum Apartments. Про це інформує ГО "Розвиток громади.

А й справді, центр міста, близькість до Forum Lviv, паркінг, закрита внутрішня територія, чого ще бажати?

Хіба, що залізничної колії із найбільш інтенсивним залізничним рухом під боком. 20 метрів - саме така відстань до новобудови від залізничної колії, по якій курсують практично усі потяги, що прибувають на станцію «Львів».

Державні санітарні правила планування» та забудови населених пунктів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 р. N173 передбачають, що житлову забудову необхідно відокремлювати від залізничних ліній санітарно-захисною зоною шириною 100 м від осі крайньої залізничної колії. За умови розташування залізниці у виїмці та при здійсненні спеціальних шумозахисних заходів розміри санітарно-захисної зони встановлюються з урахуванням забезпечення на території житлової забудови нормативних рівнів шуму, але не менше 50 м. При цьому не менше 50 % площі санітарно-захисної зони повинно бути озеленено. Однак, згідно замірів, проведених активістами ГО «Розвиток Громади», реально від залізниці до будинку всього 20 метрів. Відділяє залізничну колію від Житлового комплексу один ряд зелених насаджень. А це кричущий факт порушень практично усіх ймовірних норм будівництва житла у місті при залізничних коліях.

Експертиза шумового навантаження житлового комплексу, яку проводили з 10 до 13.30 год. ранку, встановила що середній рівень шуму складає всього 57,3 децибел. Інтервал проведення досліджень, обрано не випадково, очевидно визначався відповідно до графіку руху потягів, адже звичайна розмова має 45 децибел. Забудовник планує захистити мешканців від гулу потягу, який проїжджає повз, зеленими насадженнями, а від вібрації - захисними екранами.

Не зважаючи на те, що житловий комплекс зводиться в центральній частині міста, де в основному є лише малоповерхові будівлі, забудовник Forum Apartmens спроектував аж 13 поверхів. Яким чином Міськвиконком Львівської міської ради погодив містобудівні умови та обмеження на зведення хмародера у центральній частині міста - не відомо. Чи враховувалися при проектуванні висотного будинку порушення норм інсоляції у сусідніх малоповерхових будинках, питання теж відкрите.

До початку будівництва ЖК «Forum Apartmens» на цій території розташовувався Львівський автоелектроремонтний завод з кількома виробничими та господарськими будівлями. На даний час земельна ділянка по вул. Під Дубом, 26 перебуває у власності ТзОВ "Форум Парк-Захід". Керівником підприємства є Женчак Володимир, який також пов'язаний із компанією ТзОВ "Галерея - Центр", інвестором будівництва ТЦ «Форум Львів».

comments powered by HyperComments