Щирецька ОТГ готується до перших виборів

Олег Довганик  |  Четвер, 10 серпня 2017, 20:06
У громаді відремонтовані практично усі заклади медицини, освіти, культури, новий асфальт постелено на більшості доріг, а на деяких продовжується ремонт
Щирецька ОТГ готується до перших виборів

Ймовірно у жовтні Центральна виборча комісія призначить перші вибори у Щирецькій об’єднаній територіальній громаді. А от жити по-новому Щирецька ОТГ готується уже сьогодні, що і засвідчив візит у Щирець консультантів Офісу реформ у Львівському регіональному відділенні Асоціації міст України. Про це інформує Офіс реформ у Львівському РВ АМУ.

І селищного голову Щирця Олега Василишина, і голів сільських рад, і працівників Щирецької селищної ради під час зустрічі із консультантами цікавили конкретні питання, які їм доведеться вирішувати вже у недалекому майбутньому: формування органів влади і бюджету, інвентаризація майна, управління освітою і медициною. І на усі ці питання вони отримали вичерпні відповіді.

Варто зазначити, що стартові можливості у Щирця будуть дуже і дуже непогані. Адже, як розповів Олег Василишин, у громаді відремонтовані практично усі заклади медицини, освіти, культури, новий асфальт постелено на більшості доріг, а на деяких продовжується ремонт. Наповнюваність шкіл в ОТГ теж прийнятна, тож освіта не мала би негативно впливати на бюджет.

Є і негативні моменти. Зокрема, багато підприємств, які працюють в ОТГ, зареєстровані в інших містах, тож коштів від них Щирецька громада не доотримує. Є проблеми і з орендою землі. Консультант Ярослава Пишник розповіла, що такі проблеми характерні не лише для Щирця. З ними стикались практично усі ОТГ Львівщини і вирішували їх, працюючи з підприємцями. А для цього ОТГ має усі можливості і важелі впливу. Очевидно, той шлях доведеться пройти і Щирцю, і чим швидше він це зробить, тим швидше зможе збільшити бюджетні надходження і покращити благоустрій своїх населених пунктів.

Нагадаємо, загалом на Львівщині на вибори чекають шість ОТГ.

comments powered by HyperComments