Чи перейде львівський цирк у приватну власність?
Дорожня карта реформування державних підприємств була представлена 4 липня на засіданні Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Уряд підтримав ідею щодо реформування державних підприємств, і бачить в цьому необхідність.
Ось перелік об’єктів, котрі мусять бути приватизовані: державне підприємство «Національний цирк України»;«Харківський державний цирк імені Ф. Д. Яшинова»; «Дніпропетровський державний цирк»; «Запорізький державний цирк»; «Одеський державний цирк»; «Криворізький державний цирк»; «Львівський державний цирк»; «Державна циркова компанія України»; «Українська творча дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів»; «Дирекція пересувних циркових колективів України»; «Українська кіностудія анімаційних фільмів»; «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка»; «Українська студія хронікально- документальних фільмів».
Як говорить Міністерство культури що такий перелік – це ще не прийняте рішення про необхідність приватизації, це лише пропозиція від Мінекономрозвитку.
У листі, котре створило Мінекономрозвитку вказано: «державні циркові підприємства забезпечують роботу циркового конвеєра – цілісної системи, в межах якої спільно сформовані циркові програми почергово демонструються для населення у стаціонарних цирках.
Принципи скоординованої роботи державних циркових підприємств закладено у Пріоритетних напрямах діяльності Міністерства культури України щодо розвитку циркової справи в Україні, затверджених наказом Міністерства культури України від 18.05.2017 № 436.
Приватизація цих підприємств порушить цілісність системи, унеможливить формування конвеєру та призведе до непоправних негативних наслідків для циркової галузі».
Нагадаємо, Фракція «Самопомочі» пропонуватиме на сесії Львівської облради змінити правила приватизації майна